NASA wybrała polskie urządzenie do spiekania plazmowo – iskrowego materiałów proszkowych

|
Źródło informacji: GeniCore

Urządzenie polskiej firmy GeniCore spotkało się z ogromnym zainteresowaniem amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, wygrywając prestiżowy przetarg. Firma wkrótce dostarczy jedną z kluczowych technologii do opracowania i wytwarzania materiałów wysokotemperaturowych. Jako pierwsza firma w Polsce może pochwalić się własnej produkcji urządzeniem do spiekania plazmowo – iskrowego materiałów proszkowych.

Urządzenie U-FAST jest w stanie wyprodukować materiały o wyjątkowych parametrach wytrzymałościowych, odporności na pękanie i wysokie temperatury. Co więcej – wytwarza je znacznie szybciej, oszczędniej i ekologiczniej niż tradycyjne metody.

O ile sama metoda SPS (Spark Plasma Sintering) jest wciąż dość nowatorska, U-FAST ma szansę stać się prawdziwą rewolucją.

➡ Więcej informacji na temat możliwości urządzenia: 
https://polskiprzemysl.com.pl/obrobka-metali/spiekanie-proszkow-metali/

„Mówiąc obrazowo my też pieczemy pizzę, tyle, że umiemy to zrobić nie nagrzewając całego piekarnika, ciepło przepuszczamy tylko przez samo ciasto’ – jest to szybsze, oszczędne i ekologiczne – nieprawdaż?” – wyjaśnia swój wynalazek Marcin Rosiński.

I choć polski sukces jest bezprecedensowy, ambitni Polacy nie zamierzają na nim poprzestać. Pytany o następny krok GeniCore Marcin Rosiński odpowiada: To prawda, że rozmowy ze SpaceX są więcej, niż prawdopodobne. U-FAST Hybrid może wytwarzać materiał ceramiczny do budowy osłon termicznych, którymi  pokryty jest statek kosmiczny. Zadaniem osłon jest izolacja termiczna struktury pojazdu podczas wejścia w atmosferę, elementy te mogą nagrzewać się do temperatury rzędu 1 400ºC.”

Fot. GeniCore

Fot. GeniCore