FAMUR realizuje duży kontrakt na rynku tureckim
Jak informuje Spółka: „FAMUR S.A. gościł w swoim katowickim zakładzie przedstawicieli tureckiej spółki İMBAT MADENCİLİK, którzy odebrali wyprodukowane dla nich obudowy zmechanizowane i przenośnik zgrzebłowy. To efekt podpisanego w kwietniu kontraktu na dostawę trzech kompleksów ścianowych. Jego całkowita wartość wynosi 12,2 mln Euro.
Zgodnie z umową, do końca stycznia 2018 r. FAMUR dostarczy klientowi z Turcji łącznie 300 sztuk sekcji obudów zmechanizowanych FRS 16/26, trzy przenośniki zgrzebłowe PSZ-750 oraz kombajn ścianowy KGS-245N. To kolejne zamówienie na tego typu maszyny Famuru ze strony İMBAT MADENCİLİK. KGS–245N będzie już szóstym takim kombajnem ścianowym zakupionym dla kopalni należącej do tureckiej spółki. Docelowo w przyszłym roku ma w niej pracować aż pięć kompleksów ścianowych w systemie LTCC dostarczonych przez FAMUR.
– Turcja stanowi jeden z istotnych kierunków ekspansji zagranicznej Grupy FAMUR. Od 2014 roku kładziemy duży nacisk na rozwój naszej działalności na tym rynku, między innymi poprzez regularny udział w najważniejszych targach górniczych czy konsekwentną budowę relacji z największymi tureckimi firmami wydobywczymi – mówi Mirosław Bendzera, prezes Zarządu FAMUR S.A.
– İMBAT MADENCİLİK to jeden z największych producentów węgla w Turcji, firma z jasną wizją, ukierunkowaną na rozwój. Nasz klient stawia na bezpieczeństwo i efektywność, dzięki czemu odnosi sukces w branży. Z kolei FAMUR posiada niezbędne kompetencje w zakresie kompleksowego wsparcia inwestycji górniczych, a nasze rozwiązania technologiczne sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach geologicznych. Kolejna dostawa maszyn i urządzeń Famuru dla Imbatu potwierdza, że jesteśmy postrzegani w Turcji jako pewny i zaufany partner biznesowy – dodaje.
İMBAT MADENCİLİK jest spółką prowadzącą działalność między innymi w branży górniczej i energetycznej. Zarządza kopalnią węgla brunatnego Imbat, a także zakładem oczyszczania węgla zlokalizowanymi w tureckim rejonie Soma. Firma zatrudnia 4250 górników oraz 240 osób personelu technicznego. Zdolność produkcyjna wynosi 4,5 miliona ton węgla rocznie. Obecnie İMBAT MADENCİLİK prowadzi proces zmiany konwencjonalnego systemu wydobycia na całkowicie zmechanizowany, tak aby w przyszłości roczna produkcja węgla mogła wynieść 6 milionów ton.”