Trzebielino oświetlone LED-owo

Trzebielino oświetlone LED-owo

05/12/2012
Autor:
|
Kategoria: Wiadomości z kraju

Znajdująca się na Pomorzu gmina Trzebielino jako pierwsza gmina wiejska w Polsce została w pełni oświetlona energooszczędnym oświetleniem LED-owym. W sumie, w całej gminie w ostatnich dniach wymieniono 218 lamp, a kolejnych 136 zmodernizowano. Inwestycję zrealizowały Energa Oświetlenie, wraz z Philips Lighting Poland. Dzięki temu Trzebielino stało się najnowocześniej oświetloną gminą wiejską w Polsce. Do sterowania oświetleniem zastosowane zostały zegary astronomiczne. Dzięki nowemu oświetleniu koszty zużycia energii elektrycznej spaść mają  o ponad 50 procent.

Modernizacja oświetlenia drogowego oznacza dla naszej gminy lepszą jakość oświetlenia dróg oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Szukając oszczędności, władze samorządowe w naszym kraju często włączają oświetlenie tylko na kilka godzin wieczornych i porannych. Przykład naszej gminy pokazuje, że dzięki mądrej inwestycji można oświetlać  drogi i ulice przez całą noc, przy jednoczesnym obniżeniu wydatków na energię o ponad połowę, co ma istotny wpływ na finanse gminymówi Tomasz Czechowski wójt gminy Trzebielino.