Czeska firma SoftLi wkracza na polski rynek proponując MES do zaimplementowania w 24 godziny

|
Źródło informacji: SoftLi

Czeski SoftLi, producent oprogramowania MES wchodzi na polski rynek proponując system, który jest modułowy i kompatybilny z różnymi gałęziami przemysłu. Twórcy przekonują, że system może zostać zaimplementowany w 24 godziny. Rozwiązanie to zostaje wprowadzone na rynek polski w ramach programu akceleracyjnego wspierającego zagraniczne start-upy technologiczne. Wszyscy zainteresowani oprogramowaniem będą mieli okazję bliższego zapoznania się z tematem podczas zbliżających się targów Warsaw Industry Week, na których będzie wystawiać się producent.

Firma została założona w czeskim Libercu i jest rezultatem współpracy Lukáša Slováka, Dušana Keila i Jaroslava Panka – doświadczonych ekspertów IT o dziesięcioletnim doświadczeniu w branży technologicznej wspierającej produkcję przemysłową. To właśnie ich wiedza i doświadczenie pozwoliły na stworzenie wyjątkowo szybkiego i efektywnego oprogramowania MES. Firma działa już na czeskim rynku, współpracując m.in. z takimi firmami jak Parker, Sumriko, Orkla i Partner in Pet Food.

Lukas Slovak, CEO SoftLi, wyjaśnia: „Polska stała się naturalnym kierunkiem dla naszego rozwoju ze względu na bliskość rynków. Wielu naszych klientów posiada spółki córki na polskim rynku, które mogą zyskać dzięki naszemu wsparciu. Dodatkowym impulsem była możliwość uczestnictwa w programie akceleracyjnym Krakowskiego Parku Technologicznego, KPT ScaleUp. Aktualnie kończymy projekt wdrożeniowy dla Grupy Kęty, która jest naszym partnerem w akceleracji.”

Jedną z kluczowych zalet oprogramowania MES SoftLi jest niezwykle szybkie wdrożenie, które może być zrealizowane już w ciągu 24 godzin. Wersja w chmurze SaaS nie tylko zapewnia sprawną implementację, ale także gwarantuje błyskawiczne działanie.

Lukas Slovak, CEO SoftLi, podkreśla: „Nasze rozwiązanie jest skalowalne, pozwalając na obsługę zarówno dużych korporacji międzynarodowych, jak i małych i średnich przedsiębiorstw. Nie wymaga kosztownych inwestycji ani zatrudnienia własnego zespołu IT. Nasz zespół online działa sprawnie – po wdrożeniu, klient otrzymuje dostęp do interfejsu zarządzania, który jest nie tylko estetyczny, ale także intuicyjny, umożliwiając pełny przegląd produkcji i dostęp do istotnych statystyk w różnych formatach.”

Dla wielu małych i średnich przedsiębiorstw barierą w digitalizacji jest obawa przed wysokimi kosztami wdrożenia i utrzymania tradycyjnego oprogramowania MES działającego na serwerze firmy (on-premise). W odróżnieniu od tego, rozwiązanie w chmurze oparte jest na miesięcznym abonamencie, eliminując konieczność inwestycji w infrastrukturę IT i procesy zatwierdzania inwestycji. Zespół SoftLi z Liberca zajmuje się obsługą w chmurze, co oznacza brak konieczności zatrudniania specjalistów IT po stronie klienta. Wdrożenie jest szybkie, a dane są bardzo mocno zabezpieczone. Dostęp do systemu jest możliwy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu, bez potrzeby korzystania z VPN.

system zarzadzania produkcja