Nawet 300 programistów i inżynierów. Tyle osób w 2021 roku chce zatrudnić ALTEN Polska
ALTEN Polska prowadzi biura w pięciu miastach na terenie kraju. Łącznie oddziały zatrudniają ponad sześćset osób z czego ponad pięćset to inżynierowie i specjaliści IT zajmujący się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dla klientów z różnorodnych branż. Tylko dwieście osób dołączyło do firmy w zeszłym roku, pomimo epidemii i rosnącej trudności z pozyskaniem wysokiej klasy specjalistów. W nadchodzących miesiącach firma nie zamierza spowalniać tempa rozwoju.
➡ Firma jest częścią francuskiej grupy ALTEN, obecnej w 28 krajach i zatrudniającej na koniec 2020 niemal 34 000 osób. Polski oddział obsługuje klientów działających na terenie naszego kraju.
Strategia oparta na współpracy wyłącznie z klientem lokalnym, daje jasny kontekst biznesowy oraz płaszczyznę tworzenia relacji podnoszącej efektywność samego biznesu. Poszczególne oddziały są w dużej mierze niezależne, co w żaden sposób nie przeszkadza w transferowaniu wiedzy i najlepszych praktyk technologicznych czy biznesowych. Dzięki temu nie tylko dywersyfikujemy posiadaną wiedzę i doświadczenia, ale przede wszystkim możemy w każdym kraju obsługiwać klientów – lokalnych liderów branż. Stanowi to również wartość dodaną dla naszych pracowników. Takie podejście sprawdziło się w 2020 roku, w którym elastyczność biznesowa i zrównoważony rozwój pozwoliły osiągnąć rekordowe wyniki i znacznie powiększyć zespół ekspertów ALTEN – stwierdza Paweł Zieliński, Marketing & Communication Officer w ALTEN Polska.
Praca przy innowacjach czeka na specjalistów
Utrzymanie dobrych wyników finansowych i rosnący popyt na usługi IT oraz inżynieryjne oferowane przez ALTEN pozwalają optymistycznie patrzeć na nadchodzące miesiące i planować zwiększanie zatrudnienia o kolejnych specjalistów. Plany firmy zakładają wzrost nie mniejszy niż w ubiegłym roku, czyli zatrudnienie nawet 300 kolejnych specjalistów. Jak podkreśla Ewa Brożek, Business Unit Director z ALTEN Polska: Wbrew początkowym obawom, zapotrzebowanie na programistów i inżynierów nie spada. Deficytowe dotychczas „dobro” staje się jeszcze trudniej dostępne.
W portfolio firmy znajdują się projekty z zakresu systemów dla sektora bankowego, cyberbezpieczeństwa i smart home, multimediów, sieci, telekomunikacji, clean technology również dla branż: kolejowej i lotniczej oraz automatyzacji przemysłu.