Nadchodzi rewolucja na rynku waterjetów

Nadchodzi rewolucja na rynku waterjetów

23/08/2012
Autor:
|
Kategoria: Wiadomości z kraju

Do tej pory posiadacze waterjetów często narzekali na fakt, że mimo rewelacyjnych możliwości obróbki, nie wykorzystują całego ciętego materiału. To powodowało materiałowe straty produkcyjne, a więc mniejsze możliwości zarobkowe. Rozwiązanie tego problemu przedstawiła firma TECHJET. Teraz posiadacze waterjetów mogą ciąć różne elementy nie martwiąc się o nadmierne odpady produkcyjne.

Maszyny do cięcia wodą firmy TECHJET zostaną standardowo wyposażone w bardzo użyteczną dla właścicieli waterjetów funkcję oprogramowania. Mowa o opcji automatycznego układania, która pozwala wykorzystać niemal każdy centymetr ciętego materiału. Warto dodać, że to oprogramowanie dostępne jest w standardzie tylko w maszynach firmy TECHJET. Inni producenci maszyn do cięcia wodą, jeśli nawet ich oprogramowanie dysponuje taką opcją, nie oferują jej w standardowym wyposażeniu waterjetów.

Funkcja automatycznego układania – jak to działa?

Funkcja ta jest odpowiedzią na pytanie, które często zadają sobie właściciele firm produkcyjnych. Jak produkować z materiałów własnych, aby zwiększyć wydajność produkcji i więcej zarabiać, przy jak najmniejszych startach produkcyjnych?

Wyobraźmy sobie, że nasza firma otrzymuje zlecenie produkcji pewnego elementu z dość drogiego materiału. Standardowe oprogramowanie waterjeta rozrysowuje projektowany element na materiale i waterjet rozpoczyna swoją pracę. Maszyna do cięcia wodą działa tak, jak zostanie zaprogramowana. To powoduje, że urządzenie nie wykorzystuje przy cięciu całego dostępnego obszaru i powstają tzw. odpady produkcyjne.

Teraz w waterjetach firmy TECHJET pojawia się w standardowym wyposażeniu funkcja automatycznego układania, która jest odpowiedzialna za jak najbardziej korzystny rozkład planowanych do cięcia elementów na materiale.

Opcja ta, oferowana przez firmę TECHJET w standardzie, gwarantuje najlepszy rozkład elementów do wycięcia. Posiada bowiem funkcję zagnieżdżania jednego elementu w drugim (np. w otworach umieszczane są automatycznie mniejsze elementy). Podobnie jest w przypadku układania kształtów zachodzących w kształt innych elementów, np. podkowa zachodząca na drugą podkowę.