EUROCAST zamówił nową linię produkcyjną do produkcji folii APET
EUROCAST podpisał umowę zakupu nowej linii do produkcji folii sztywnej typu APET z włoską firmą Costruzioni Meccaniche Luigi Bandera SpA. Instalacja i rozruch nowego nabytku planowane są na trzeci kwartał 2022 r.
To już piąta linia wchodząca w skład parku maszynowego spółki ze Strzebielina, która przeznaczona będzie do produkcji folii sztywnej APET. Nowy ekstruder nie tylko zwiększy potencjał przedsiębiorstwa. Jego możliwości produkcyjne pozwolą także na dotarcie do niedostępnych do tej pory obszarów na rynkach krajowych i zagranicznych.
– Stałe monitorowanie sytuacji na rynkach różnych branż pozwala nam płynnie podejmować decyzje inwestycyjnie, niezmiennie wpływać na kierunki rozwoju rynku, generując jego potrzeby. Nasz park maszynowy stale się rozwija, dzięki czemu możemy szybko wprowadzać optymalne, innowacyjne rozwiązania przyczyniające się zarówno do efektywnego rozwoju EUROCAST, jak również poszczególnych sektorów gospodarki, które przedsiębiorstwo obejmuje swoją działalnością – zaznacza Krzysztof Wiśniewski, prezes zarządu EUROCAST.
➡ Nowa linia może produkować folie o grubości od 150 do 1500 mikrometrów i maksymalnej szerokości 1500 mm. Inwestycja zwiększy potencjał produkcyjny firmy w sektorze folii sztywnych z 22 000 ton do 30 000 ton w skali roku.
Folie APET pozyskuje się z poliestru stosowanego również w butelkach do wody. Są to opakowania z ogromnymi możliwościami odzysku i recyklingu, co wynika m.in. z dobrze rozwiniętej infrastruktury w tym obszarze. Produkowane folie Castfol APET uzyskały certyfikat recyklowalności, wydany przez Institute cyclos-HTP z Aachen (Niemcy). Otrzymały one ocenę 100% recyclability, co oznacza, że wykonane z nich opakowania spełniają wszelkie warunki, aby po pierwszej fazie użytkowania stać się produktem wtórnym porównywalnym z – powstającym z tych samych materiałów – produktem pierwotnym.
– W Eurocast mamy świadomość, iż możliwość recyklingu naszych folii sprawia, iż stają się one niezwykle cennym materiałem, zarówno pod kątem ekologicznym, jak i ekonomicznym. Dzięki ich użyciu możliwe jest zamknięcie materiałowego cyklu życia produktu – podsumowuje Krzysztof Wiśniewski.