Baumalog, polski producent automatycznych systemów magazynowych, partnerem firmy Modula
Firma Baumalog, konstruująca automatyczne systemy magazynowe do zastosowań specjalnych, rozpoczęła oficjalną współpracę z działającą na całym świecie włoską firmą Modula S.p.A., produkującą szeroką gamę lekkich automatycznych regałów magazynowych o modułowej konstrukcji, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu.
W ramach współpracy, Baumalog uzyskał status autoryzowanego dilera produktów firmy Modula i może oficjalnie świadczyć usługi montażu oraz serwisu regałów automatycznych firmy Modula. Dzięki posiadanej sieci oddziałów i kontaktom handlowym, obydwie firmy będą także wzajemnie uzupełniać swoją ofertę produktową.
Oferta firmy Baumalog obejmuje automatyczne systemy magazynowe przeznaczone do składowania materiałów ciężkich i o dużych gabarytach, takich, jak m.in. blachy, pręty czy profile. Mogą być one łączone w duże systemy, pozwalające na składowanie nawet kilkuset ton stali i mogą stanowić element linii technologicznych. Maksymalna ładowność półki w typowym regale wynosi 5 ton, a maksymalna szerokość półki – 15 m. Regały Baumalog są w zasadzie w każdym przypadku projektowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta.
Oferta firmy Modula obejmuje z kolei szereg automatycznych regałów przeznaczonych do składowania głównie elementów lekkich i drobnych. Maksymalna ładowność półki w typowym regale wynosi 1 t, a maksymalna szerokość półki – 4,1 m. Regały Modula produkowane są seryjnie, a proces ich wytwarzania jest w dużym stopniu zautomatyzowany, co pozwala znacząco ograniczyć koszt gotowego produktu.
Firma Baumalog jest polską firmą inżynierską projektującą i wytwarzającą automatyczne systemy magazynowe, począwszy od tworzenia koncepcji, przez konstruowanie, wytwarzanie, aż po produkcję i uruchamianie systemów magazynowych. Baumalog posiada zespół składający się z 24 osób, w tym grupy inżynierów wyspecjalizowanych w wąskich dziedzinach, mających wieloletnie doświadczenie zdobyte przy projektach prowadzonych dla światowych koncernów. Interdyscyplinarność zespołu pozwala na tworzenie konstrukcji na światowym poziomie, przy jednoczesnym zachowaniu korzystnych relacji ekonomicznych.