SECO/WARWICK uruchomiło w Indiach nową fabrykę rozwiązań próżniowych

|
Źródło informacji: SECO/WARWICK

Jak podaje spółka, jest to kolejny krok w realizowaniu strategii globalnej ekspansji, mający na celu dostarczanie ich urządzeń do obróbki cieplnej metali na wszystkie kontynenty. Hinduska spółka w tym roku rozpoczęła produkcję linii ciągłych do lutowania aluminium (CAB). Wkrótce dostarczy pierwsze urządzenie do producenta wymienników ciepła Narain Cooling Technologies.

Kluczowe cechy nowego zakładu:

  • powierzchnia: 4 000 m2
  • wysokość pomieszczeń: 12 metrów
  • dwie suwnice o udźwigu do 15 ton
  • lokalizacja w specjalnej strefie ekonomicznej niedaleko Pune, gdzie zlokalizowanych jest wiele zakładów przemysłowych, będących potencjalnymi klientami SECO/WARWICK

Sławomir Woźniak, prezes zarządu Grupy SECO/WARWICK, tłumaczy że „inwestycja w nową halę to inwestycja w rozwój Grupy w tym regionie. Indie są jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata o gigantycznych potrzebach produkcyjnych. Własna produkcja w tym miejscu ściąga z nas konieczność organizowania kosztownej ścieżki logistycznej i transportowej dla naszych urządzeń. Bardzo ważne jest by produkty z logiem SECO/WARWICK spełniały obietnicę wysokiej jakości niezależnie od tego, gdzie są produkowane. Dlatego przeprowadziliśmy bardzo rzetelny i długi proces szkoleniowy, który tę jakość gwarantuje”.

„Skupiamy się w Indiach na produkcji urządzeń próżniowych, liniach CAB, a także usługach serwisowych. Uruchomiliśmy produkcję linii CAB, zaś pierwszy piec próżniowy produkcji indyjskiej trafi do klientów na początku 2025 roku. Docelowo będziemy w stanie produkować cztery linie lutowania ciągłego w jednym cyklu lub 23 urządzenia próżniowe. Maksymalna długość linii CAB produkowanej w naszym zakładzie będzie wynosić 63 metry. To zabezpieczy potrzeby nawet naszych największych Partnerów” – skomentował Binoy Koshy, dyrektor zarządzający SECO/WARWICK Indie.

Agencje ratingowe prognozują, że indyjskie PKB będzie rosło do 2030 r. średnio o ponad 6 proc. rocznie, co dla krajów europejskich jest nie do osiągnięcia. Zakłada się też, że gospodarka tego kraju wzrośnie dwukrotnie w przeciągu dekady. Indie wciąż są zaliczane do gospodarek wschodzących, ale ponieważ są najszybciej rozwijającą się dużą gospodarką na świecie, to według niektórych analiz mogą w przyszłości, i to raczej bliższej niż dalszej, stać się trzecią gospodarką co do wielkości na świecie po Chinach i Stanach Zjednoczonych. Nie dziwi zatem coraz odważniejsza ekspansja europejskich firm na tym rynku. Taka inwestycja nie ma prawa się nie zwrócić.

Linia CAB / Fot. Seco/Warwick

Linia CAB / Fot. Seco/Warwick