Czas to pieniądz – zamień swoje faktury na gotówkę nawet w 24 godziny

Czas to pieniądz – zamień swoje faktury na gotówkę nawet w 24 godziny

15/01/2024
Artykuł promocyjny
Autor:
|

Wyobraź sobie, że zamiast czekać na uregulowanie płatności za faktury, możesz niemal od razu po ich wystawieniu operować posiadanymi środkami. Albo kupić niezbędne materiały do wykonania usługi bez angażowania własnych zasobów. Wszystko to – i wiele więcej – jest możliwe dzięki faktoringowi. Bez względu na branżę i rozmiar działalności, z FaktorOne zyskasz rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Faktoring to kluczowy element strategicznego zarządzania finansami w biznesie. To narzędzie, które pozwala na natychmiastowe uwolnienie zasobów z faktur, co jest szczególnie istotne w przypadku tych z 60-, 90- a nawet 120 dniowym terminem płatności. Dzięki działalności takich firm jak FaktorOne, jako przedsiębiorca możesz się skupić na rozwoju swojej firmy, podczas gdy FaktorOne zapewni poprawę przepływów finansowych i dostęp do bieżących środków.

Faktoring pomoże Ci zarabiać teraz, a nie później

Faktoring to rozwiązanie szyte na miarę dla przedsiębiorców, którzy rozumieją, że czas to pieniądz. Przyspieszenie przepływu gotówki pozwala nie tylko płacić swoim dostawcom na czas, ale także inwestować w rozwój i ekspansję. Uzyskanie dostępu do środków finansowych przed terminem płatności wskazanym na fakturze, pozwala na realizację strategicznych celów biznesowych tu i teraz.

Faktoring stanowi w Polsce nieocenione wsparcie dla coraz liczniejszej grupy przedsiębiorców: zapewniając dostęp do potrzebnego kapitału, przyspieszając rozwój firm, redukując ryzyko płatnicze i pomagając w utrzymaniu konkurencyjności. W samym tylko 2022 roku faktorzy działający na polskim rynku odegrali kluczową rolę w dostarczaniu finansowania niezbędnego dla bieżącej działalności 25 tysięcy krajowych przedsiębiorstw. Dostarczyli im blisko 100 miliardów euro kapitału niezbędnego do prowadzenia działalności, w tym zaspokojenia bieżących potrzeb finansowych i uniknięcia opóźnień w płatnościach.

Wzrost w 2022 roku o 27% w porównaniu do roku 2021 wskazuje na coraz większą popularność faktoringu jako źródła finansowania. To kluczowy element lokalnego krajobrazu biznesowego, który przyczynia się do wzrostu gospodarczego i stabilności przedsiębiorstw, pozwalając im rosnąć, inwestować i osiągać cele.

Korzystanie z usług faktoringu jest prostsze niż może się wydawać

– W FaktorOne działamy zgodnie z przyjętą misją, którą jest bieżące wspieranie rozwoju i sukcesu przedsiębiorstw poprzez zapewnienie im elastycznego finansowania oraz pomocy w zarządzaniu płynnością. Dążymy do tego zapewniając naszym klientom najwyższą jakość obsługi oraz łatwość w dostępie do oferowanych produktów, każdorazowo dopasowując je do indywidualnych potrzeb. Co istotne, nie jesteśmy instytucją, ale partnerem w biznesie, co oznacza, że priorytety naszych klientów są także naszymi priorytetami. – podkreśla Krzysztof Florczak, prezes FaktorOne.

Spółka dąży do tego, aby być pierwszym wyborem dla klientów poszukujących faktoringu zapewniającego indywidualne podejście oraz najwyższą satysfakcję klienta. Jeśli zastanawiasz się właśnie, jak FaktorOne może pomóc się rozwijać Twojemu biznesowi, możesz to zrobić zupełnie za darmo, podczas bezpłatnych konsultacji. – Skontaktowanie się z nami to krok, który nie zobowiązuje do podjęcia decyzji o współpracy. To szansa na poznanie naszej oferty i przekonanie się, jakie konkretnie korzyści może przynieść faktoring w przypadku danej działalności. – tłumaczy prezes FaktorOne.

➡️ Odbierz pieniądze za swoją fakturę! Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji w FaktorOne:

➡️ Zapytaj o ofertę

Zostań bohaterem własnej historii biznesowej dzięki współpracy z FaktorOne

Historia spółki FaktorOne rozpoczęła się w 2012 r. – Nasza marka faktoringowa to opowieść o marzeniach i osiągnięciach, o ludziach i ich biznesach. W centrum naszej opowieści stoi przedsiębiorca, który pełen pasji i pomysłów, aby móc je zrealizować, potrzebuje wsparcia finansowego. To on jest bohaterem naszej historii, jak np. p. Magda, właścicielka małej firmy produkującej piękne, ręcznie robione meble. – wyjaśnia prezes Florczak. – Jej pasja do tworzenia była niesamowita, ale niestety, w świecie biznesu nie wszystko układa się tak, jak byśmy sobie wymarzyli. Długie terminy płatności faktur, a co za tym idzie oczekiwanie na płatności od kontrahentów, niejednokrotnie działały w jej przypadku niczym hamulec na drodze rozwoju firmy.

– Do czasu, kiedy p. Magda zwróciła się do nas z pytaniem, czy możemy jej pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Po rozmowie z przedstawicielem FaktorOne dowiedziała się, że faktoring może sprawić, że jej mała firma stanie się bardziej stabilna finansowo. – wspomina Agnieszka Kubacka, dyrektor zarządzająca w FaktorOne. – Pierwszą korzyścią, jaką zauważyła, było poprawienie płynności finansowej firmy. Dzięki faktoringowi otrzymywała niemal natychmiastowo środki za swoje faktury, co pozwoliło jej spłacać dostawców i opłacać pracowników bez opóźnień. Nie musiała już obawiać się, że brak środków na bieżące wydatki wpłynie negatywnie na jej działalność.

Takich historii jest o wiele więcej. – Nasz kolejny klient, p. Adam odkrył, że faktoring pomaga nie tylko w bieżącej działalności, ale również w planowaniu przyszłości. Dzięki stałemu dostępowi do środków pieniężnych, mógł z większą śmiałością inwestować w rozwój swojej firmy: zwiększyć produkcję, zatrudnić nowych pracowników, rozszerzyć rynki zbytu. – wymienia Patryk Niedziałek, dyrektor departamentu sprzedaży FaktorOne.

Historia p. Magdy i p. Adama to tylko jedne z wielu w bogatym portfolio klientów firmy. Dzięki faktoringowi także Twój biznes może rosnąć i rozwijać się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Dla przedsiębiorców współpracujących z FaktorOne faktoring stał się kluczowym narzędziem, które pomogło im pokonać trudności finansowe i osiągnąć sukces. – Nasza marka faktoringowa to droga do spełnienia marzeń i osiągnięcia celów. Jesteśmy gotowi pomóc innym bohaterom ich własnych historii biznesowych. Każdy przedsiębiorca może stać się jednym z nich. – zachęca Agnieszka Kubacka.

Jakie korzyści zyskasz dzięki faktoringowi od FaktorOne?

FaktorOne oferuje swoim klientom wiele korzyści, które warto wziąć pod uwagę. Dla wielu z nich kluczowe okazują się zwłaszcza 3 spośród wartości, którymi kieruje się firma: partnerstwo, wiarygodność i wygoda. W czym się przejawiają?

– Nasza firma stawia klienta w centrum uwagi sprawiając, że na każdym etapie kontaktu z nami czuje się zaopiekowany. Dążymy do tego, aby klient widział w nas partnera gotowego wspierać jego cele i potrzeby. Zapewniamy indywidualne podejście do każdej firmy, dostosowując proces do jej unikalnych potrzeb, bez względu na branżę, w jakiej działa. – wyjaśnia prezes FaktorOne, Krzysztof Florczak.

Dla naszych klientów ważne jest także to, że FaktorOne to firma z ponad 12-letnim doświadczeniem zdobytym na rynku. W tym czasie sfinansowaliśmy ponad 1 mln faktur naszych klientów, na łącznie niemal 13 mld zł. Nasza wiarygodność opiera się na dotrzymywaniu słowa i transparentności w komunikacji z klientami, nie pozostawiając miejsca na niejasności

Agnieszka Kubacka zwraca uwagę na kolejną istotną z punktu widzenia klientów korzyść, czyli wygodę, jaką daje współpraca z FaktorOne. –  Zależy nam na tym, aby produkty i procesy były maksymalnie przystępne dla klientów, dlatego minimalizujemy bariery wejścia i obsługi produktów. Dążymy do zapewnienia łatwego dostępu do naszych usług. Klienci mogą kontaktować się bezpośrednio z nami lub poprzez naszych partnerów biznesowych, którzy posiadają pełną ofertę naszych produktów. Nasze podejście opiera się na prostych zasadach, co pozwala klientom podejmować decyzje o faktoringu bez zbędnej zwłoki. – tłumaczy. Każdy klient otrzymuje przy tym pełne wsparcie od swojego, dedykowanego Opiekuna.

– Poza tym rozumiemy, że kluczowym czynnikiem, pozwalającym się wyróżnić na stale zmieniającym się, dynamicznym rynku, jest innowacyjność, która stanowi dla nas istotną wartość – dopowiada Patryk Niedziałek. – Dlatego wprowadzamy nowe rozwiązania do codziennej pracy i oferty, inspirując się rozmowami z klientami i ich potrzebami. Nasza innowacyjność umożliwia dostosowanie się do oczekiwań klientów i umacnia pozycję FaktorOne na rynku faktoringu. – podsumowuje dyrektor departamentu sprzedaży.

Dzięki licznym korzyściom i stawianiu klientów zawsze w centrum uwagi, jako FaktorOne nie tylko dostarczamy klientom niezbędnego finansowania, ale jesteśmy także godnym zaufania partnerem biznesowym, który wspiera firmy w osiąganiu sukcesu.

Nie odkładaj decyzji o rozwoju biznesu na jutro. Nie daj się wyprzedzić i podejmij ją już dziś.

Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać.