ROMET prognozuje 60% wzrost przychodów w sezonie 2024

Źródło informacji: ROMET
Kategoria: Wiadomości z kraju

Rowery marki ROMET możemy kupić w 50 krajach na całym świecie. Firma ostatnio zaskoczyła branżę prognozując wzrost swoich przychodów na poziomie 60% w sezonie 2024.

Jednym z kluczowych czynników, który ma przyczynić się do nadchodzącego sukcesu jest inwestycja w segment rowerów elektrycznych, który ma stanowić 40% przychodów spółki w przyszłym roku.

Zmiany w preferencjach produktowych są widoczne od kilku lat. W sezonie 2023 największą dynamikę wzrostu zaobserwowano w kategorii wspomnianych wcześniej rowerów elektrycznych oraz graveli, których sprzedaż w porównaniu do roku poprzedniego wzrosła o ponad 70%. 

Popularność modeli górskich, trekkingowych i crossowych nadal jest duża, natomiast to rowery elektryczne stają się głównym motorem napędowym oczekiwanego wzrostu na tym rynku.

Firma zdecydowanie stawia na rozwój, o czym świadczą plany inwestycyjne związane ze stworzeniem bardzo nowoczesnej fabryki w Polsce i komunikowane wzmocnienie sieci dystrybucji w kraju i za granicą. Ponadto firma inwestuje w ludzi i ciągłe budowanie silnego zespołu ekspertów, który przyczynia się do tworzenia i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Polska firma intensyfikuje także swoje działania na rynkach zagranicznych, poszerzając sieć sprzedaży i kontakty nie tylko w Europie Centralnej i na Bałkanach, ale także w Skandynawii oraz Europie Zachodniej. Wszystkie te inicjatywy idealnie wpisują się w strategię przedsiębiorstwa, która jest zdecydowana na dalszy mocny rozwój i ekspansję zagraniczną.

„W obliczu wyjątkowych wyzwań, jakie stawia przed nami obecna sytuacja rynkowa, widzimy, że rozwój jest nieodłącznie związany z innowacjami i umiejętnością dostosowywania się do zmieniającego się otoczenia. W branży widoczne jest wyraźne tąpniecie i jak podaje serwis rp.pl spadki określane są na poziomie 35%. Grupie ROMET, jako jednej z nielicznych udało się ograniczyć spadek do 10,1% oraz wygenerować zysk spółki na poziomie 17,1 milionów złotych netto wobec 20,4 mln w roku 2022, co w obecnych realiach rynkowych stanowi osiągnięcie. Wierzymy, że kontynuacja naszych działań, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, pozwoli nam nie tylko utrzymać, ale również wzmacniać pozycję lidera w branży rowerowej” komentuje Wiesław Grzyb, prezes firmy RoMET.

romet