Sektor produkcyjny w pandemii. Jak firmy radzą sobie w dobie COVID? [WEBINAR+RAPORT]

Jak firmy z branży produkcyjnej poradziły sobie w trakcie pandemii? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w raporcie pt. „Przedsiębiorstwa w dobie pandemii – raport z badania firm”. Wyniki tego badania zostaną przedstawione podczas webinaru, który odbędzie się w czwartek 15 kwietnia 2021 r.

Organizatorem webinaru jest SAP.

Aby dołączyć bezpłatnie do spotkaniakliknij tutaj.

Pytania, które dziś zadaje sobie Twoja branża
Pandemia zmieniła, zmienia i jeszcze długo będzie zmieniać reguły gry. Branża produkcyjna nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Choć nadal mamy więcej pytań niż odpowiedzi, to warto zacząć wyciągać wnioski już teraz. Warto już dziś przygotować się na wyzwania, przed którymi jutro staną firmy takie jak Twoja.

Oto najważniejsze zagadnienia, które zostaną omówione podczas webinaru:

1) Czy praca zdalna to rozwiązanie tymczasowe?

A może to trend, który poszybuje teraz w górę jak nigdy wcześniej? Może część Twojego zespołu na stałe pozostanie dostępna wyłącznie w trybie online?
Warto zobaczyć w jaki sposób rozwiązania pracy zdalnej wpłynęły na produkcję i sytuację firm w Polsce, oraz jak firmy zareagowały na ten trend.

2) Jak praca zdalna wpływa na efektywność pracowników?

Jedni twierdzą, że wykonywanie dotychczasowych zadań w domu sprawia, że jakość ich pracy oraz jej wydajność – spadają. Inni, że dopiero pandemia odsłoniła to, o czym mówiono od dawna: że najlepiej wykonujemy swoje obowiązki tam, gdzie czujemy się naprawdę komfortowo. Praca zdalna, szczególnie wdrożona w trybie pilnym, wymuszona przez okoliczności zewnętrzne, dla wielu osób była czymś wręcz rewolucyjnym.
Warto dowiedzieć się, czy Twoje spostrzeżenia pokrywają się z doświadczeniami innych firm produkcyjnych. Warto sprawdzić też, czy te przedsiębiorstwa, które cechują się wysokim poziomem automatyzacji i cyfryzacji, działały bardziej efektywnie, a jakie konsekwencje sytuacja sprawiła w firmach nie przygotowanych w zakresie technologii cyfrowej.

3) Jakie perspektywy czekają pracę zdalną po pandemii?

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu nie wyobrażaliśmy sobie, że świat stanie wobec zaskakujących wyzwań spowodowanych pandemią. Nie byliśmy przygotowani na tak długotrwałe zamknięcie gospodarki. Nie oznacza to jednak, że nie warto już teraz planować działań na czasy popandemiczne. Wręcz przeciwnie! Ten wyścig o dominację w nowej przestrzeni – już się rozpoczął.
Właśnie dlatego chcemy poruszyć ten temat podczas webinaru.

4) Jak zmieniła się sprzedaż i relacje z klientami?

Niektóre firmy przeszły przez najtrudniejszy okres całkiem bezpiecznie, a inne okazały się zupełnie bezbronne w obliczu zachwiania się fundamentów gospodarki.
Które branże poradziły sobie najlepiej ze sprzedażą w 2020 roku – i dlaczego akurat one?

5) Jak zmieniły się przychody przedsiębiorstw w 2020 roku?

W 2020 roku przez wiele polskich firm przetoczyło się finansowe tsunami. Przychody spadły do nienotowanych od dawna poziomów. W najlepszym wypadku – trwale zatrzymały się. Które branże zostały pokiereszowane najbardziej, a które mogą dziś spokojnie planować przyszłość, ponieważ dysponują wolnymi środkami na rozwój i inwestycje? Jaką rolę w procesie spełniły rozwiązania systemowe w zakresie technologii cyfrowych.

Dlaczego warto wziąć udział w webinarze?
Podczas webinaru nie tylko omówione zostaną dane oraz wnioski z raportu. Eksperci marki SAP opowiedzą również o istniejących rozwiązaniach dla firm produkcyjnych. Wskażą te z nich, które sprawdziły i cały czas sprawdzają się w warunkach epidemii. W jaki sposób należy zmierzyć się z nowym wyzwaniami, przed którymi stoi część firm w Polsce.

Co jeszcze wydarzy się podczas webinaru?

  • Porozmawiamy o tym, jak zmieniło się zatrudnienie w przedsiębiorstwach, z jakimi problemami mierzą się obecnie polskie firmy oraz w jaki sposób wykorzystać automatyzację procesów produkcyjnych, aby skutecznie dostosować firmę do realiów, w których przyszło jej funkcjonować.
  • Zaprezentujemy kroki, jakie podjęli i zamierzają podjąć właściciele firm, by zniwelować skutki gospodarcze pandemii.
  • Omówimy kwestię postrzegania i znaczenia rozwiązań cyfrowych. Wskażemy możliwości i szanse, które mogą wykorzystać przedsiębiorcy, aby rozwijać firmy szczególnie teraz.
    Porozmawiamy o planach przedsiębiorstw odnośnie zatrudnienia oraz wdrażania rozwiązań IT.

sap webinar