3 najlepsze programy do zarządzania zadaniami w firmie przemysłowej

3 najlepsze programy do zarządzania zadaniami w firmie przemysłowej

08/04/2022

Narzędzia do zarządzania firmą to już praktycznie codzienność w firmach przemysłowych. Produkując maszyny, uczestnicząc w robotyzacji czy projektując przeróżne systemy, bardzo często swoimi działaniami prowadzimy do innowacyjności innych. Tym samym kluczowe, aby innowacyjność zagościła również w procesie zarządzania twojej firmy. Zdecydowana większość firm z naszej branży posiada specjalne programy, które pozwalają lepiej operować pracą projektowo-zadaniową, usprawniają komunikację czy obieg wszelkich informacji. Krótko mówiąc, tego typu narzędzia tworzą środowisko pracy dla pracownika, a także oferuję wszelkie kluczowe wskaźniki i informacje dla wszystkich osób zarządzających firmie. Jeśli w twoim biznesie nie funkcjonuje jeszcze tego typu program lub chcesz zmienić obecne narzędzie, to zestawienie jest zdecydowanie dla Ciebie.

Od razu należy zaznaczyć, że research dostępnych programów na rynku to dość zaawansowany proces. Programów jest wiele, natomiast wszystko opiera się na twoich potrzebach. Staraliśmy się podejść do tematu dość kompleksowo i na pewno mocno dostosowaliśmy strukturę narzędzia do specyfiki pracy w branży przemysłowej.

➡ IC Project

STRONA WWW

Zdecydowanym liderem na rynku w narzędziach do zarządzania firmą jest IC Project. Jest to bardzo funkcjonalne, a przy tym intuicyjne narzędzie, które pozwala skutecznie zarządzać projektami i zadaniami, oferuje naturalne środowisko komunikacyjne dla twojego zespołu, usprawnia obieg plików i dokumentów, a do tego oferuje mnóstwo możliwości do lepszego zarządzania czasochłonnością projektów oraz kwestiami finansowymi. Krótko mówiąc, to narzędzie mocno kompleksowe, które pozwoli spiąć twoją firmę w całość za pomocą nowej technologii.

IC Project

ZARZĄDZAJ PROJEKTAMI PRZEMYSŁOWYMI W INTUICYJNY SPOSÓB

W branży przemysłowej prowadzisz często bardzo zaawansowane projekty. Program pozwoli zarządzać twoimi procesami projektowymi w bardzo intuicyjny sposób – dodajesz, wyznaczasz etapy, terminy i zadania. Do tego wpuszczasz zespół i pracujecie wspólnie na waszych projektach. Każdy wie co i na kiedy ma do wykonania. Dodatkowo do każdego projektu otrzymasz automatycznie stworzony wizualny harmonogram jego terminowości – to dodatkowy aspekt, który w naszej branży wykorzystywany jest praktycznie na każdym kroku. Jak w końcu pracować na projektach bez harmonogramu? Z wykorzystaniem IC Project nie kosztuje Cię to żadnego dodatkowego czasu, wszystko dzieje się automatycznie za pomocą funkcji narzędzia.

Jest to bardzo sprawne środowisko informacji. Z tym narzędziem nie ma dopytywania w firmie – każdy wszystko wie o projektach i zadaniach, a także może się komunikować w obrębie platformy. Z tego tworzy się automatycznie pełna historia projektowo-zadaniowa, co jest ogromną wartością. Pamiętaj również, że dostęp informacji jest także dla ciebie. Dzięki temu, zawsze będziesz wiedzieć na jakim etapie prac jesteście w obecnym momencie. Chcąc iść dalej, system pozwoli ci wyliczyć realną czasochłonność zadań i projektów, a do tego zarządzać budżetem na poziomie projektu. To funkcjonalności, które w naszej branży są zdecydowanie wymagane, a w IC Project zostały przedstawione w bardzo konkretnej i funkcjonalnej formie. To spory atut dla firmy przemysłowej.

IC Project

Jest to bardzo kompleksowe narzędzie dla każdej firmy przemysłowej – z wykorzystaniem tych możliwości będziecie lepiej zarządzać projektami i zadaniami, otrzymacie środowisko komunikacyjne, a także opcje do wyliczania prawdziwej i realnej czasochłonności prac oraz rentowności projektów. To połączenie procesów przemysłowych w całość z wykorzystaniem tego narzędzia. Sam program to również bardzo intuicyjne narzędzie z przejrzystym i przyjemnym interfejsem. To sprawia, że pracownicy najzwyczajniej w świecie lubią pracować w tym programie. System został uszyty na potrzeby przemysłu. Wykupując dostęp dostajemy pełne wsparcie wdrożeniowe. A no i warto wspomnieć, że jest to w 100% polski produkt.

➡ Trello

STRONA WWW

Trello to znane i lubiane narzędzie do pracy projektowo-zadaniowej, a także komunikacji zespołowej. Nie jest to system skomplikowany, a wręcz określilibyśmy to narzędziem prostym i intuicyjnym. W największym stopniu to program wspierający pracę zadaniową, której w każdej firmie przemysłowej mamy mnóstwo. Każdy ma zadania do wykonania, niektóre są indywidualne, inne zespołowe, a jeszcze kolejne połączone w wiele projektów – to wszystko usprawni bez wątpienia Trello.

Trello

ZARZĄDZANIE ZADANIAMI I PROJEKTAMI Z WYKORZYSTANIEM METODYKI KANBAN

Całe narzędzie zostało oparte na tablicach Kanban, a więc ulubionej metodologii pracy zadaniowej, która bardzo mocno wizualizuje procesy zadaniowe. Pozwala dodać projekty, podzielić je na tablice zadaniowe, a tam wyszczególnić oraz oddelegować pojedyncze zadania. Oczywiście na projektach i zadaniach będziesz pracować zespołowo ze wszystkimi pracownikami – to w ogromnym stopniu poprawi obieg informacji i wreszcie będzie wiadomo co na jakim jest etapie realizacji. Lepsza praca zadaniowa, odpowiednie przekazywanie informacji – to procesy, które wpływają na wyższą produktywność twoich pracowników. A co się tym wiąże? Ty już doskonale to wiesz.

Program jest bardzo elastycznym rozwiązaniem. Nie możemy powiedzieć, że jest narzędziem dostosowanym do potrzeb firm przemysłowych, ale z wykorzystaniem wielu elastycznych opcji jesteśmy w stanie to w bardzo szybki sposób dostosować do naszych potrzeb. Jest to program prosty, bez zbędnych funkcjonalności. Dzięki temu, narzędzie stanowi bardzo intuicyjne środowisko do pracownika, a to niezwykle ważny aspekt. Pamiętaj, pracownik nigdy nie będzie pracował w systemie, który jest ciężki w codziennej obsłudze. Zdecydowanie możesz o tym zapomnieć, dlatego też intuicyjność każdego programu to klucz do sukcesu, klucz do pozytywnego odbioru u pracownika.

Do wykorzystania mamy bardzo dużo integracji, a także gotowych szablonów. Kto wie, być może twórcy narzędzia stworzyli już jeden z szablonów, który idealnie odwzorowuje twój proces? W tym przypadku proces dostosowania byłby już za tobą. W sferze integracji możemy połączyć to narzędzie z bardzo dużą ilością zewnętrznych narzędzi, to duże ułatwienie w codziennej pracy. No i oczywiście kwestie typowo zadaniowe – każde zadanie to multum funkcjonalności do wykorzystania. Od zarządzania statusem, przez sferę komunikacyjną (z wykorzystaniem komentarzy!) aż po automatyzację procesów. Ostatnie zagadnienie jest szczególnie ciekawe, bo twórcy narzędzia oferują funkcjonalność Butler.

AUTOMATYZACJA PROCESÓW Z FUNKCJONALNOŚCIĄ BUTLER

Co to w ogóle jest? Butler korzysta z naturalnych poleceń językowych, aby zautomatyzować niemal każde zadanie w Trello. Dzięki temu, możesz wybrać konkretne warunki na których będzie działać automatyzacja np. kiedy ma przenosić zadanie do innej kolumny, jak planować zadania czy kiedy pokazywać i przypominać o terminach całego zespołowi. Musisz przyznać, że tego typu automatyzacja procesów może się idealnie sprawdzić w Twojej firmy przemysłowej. Zamiast wykonywać coś ręcznie, konfigurujesz i masz automat – tak działa technologia, a do tego dążymy.

Podsumowując, Trello to bardzo sprytne narzędzie do zarządzania projektami i zadaniami, a szczególnie jednak do usprawnienia pracy zadaniowej. W tym aspekcie na rynku praktycznie nie ma sobie równych, bo system nie został również przepakowany żadnymi zaawansowanymi funkcjonalności. W branży przemysłowej mamy dużo zadań, ale także… nieco szersze wymagania. No i w tym przypadku kluczem będzie to, czego rzeczywiście potrzebujesz od takiego narzędzia. Bez wątpienia zepnie twoją pracę zadaniową, ale nie zaoferuje nic więcej. W tym programie bez wątpienia nie wyliczymy czasochłonności prac ani rentowności projektów. Samo zarządzanie projektami również pozostawi trochę do życzenia. Podchodząc do tematu z drugiej strony – nie przez przypadek na początku zestawienia mamy IC Project. To jednak narzędzie, które ma większość tego, co oferuje Trello, ale na dodatek mnóstwo innych, zaawansowanych funkcji. Decyzja więc pozostaje u ciebie, a kluczowe będzie to, jak zaawansowanego wsparcia narzędziowego potrzebujesz dla twojej firmy.

➡ Todoist

STRONA WWW

Todoist to bardzo ciekawe narzędzie, które przede wszystkim skierowane jest do pracy zadaniowej. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak dużo różnych obowiązków generuje praca w firmach przemysłowych. Mniejsze lub większe projekty, prace bieżące poza projektami – to wszystko zdania. W przemyśle mamy ogromny natłok przeróżnych obowiązków – jak tym wszystkim lepiej zarządzać? Bez wątpienia pomocą będzie ten program.

Nie jest to system, który zaoferuje kompleksowość funkcjonalności do rozliczania projektów czy tworzenia bardziej zaawansowanych harmonogramów. Na pewno jednak z wykorzystaniem tej aplikacji praca zadaniowa w firmie przemysłowej wejdzie na zdecydowanie wyższy poziom. Przeznaczenie całego narzędzia to przede wszystkim poprawa produktywności własnej oraz całego zespołu – do tego chyba właśnie dążymy? Narzędzie oferuje możliwość dowolnego podziału projektów na zadania, oddelegowanie zadań dla członków zespołu, a następnie kontrolowanie postępów prac.

Oczywiście mechanizmów zadaniowych w tym przypadku mamy sporo – pamiętajmy, że jesteśmy w aplikacji, która właśnie do tego została stworzona. Mamy na myśli m.in. pełen system komentarzy, podział zadania na czynności do wykonania, zarządzanie definiowanymi etykietami, możliwość dołączania plików i dokumentów czy zarządzania priorytetami. To bez wątpienia dużo więcej niż forma zarządzania zadaniami bez odpowiedniej aplikacji. Warto zaznaczyć również, że w Todoist znajdziemy ciekawy i funkcjonalny system powiadomień – tym samym, to narzędzie przypomni o ważnych terminach, poinformuje o zmianach czy na samym początku w ogóle prześle informację o nowym oddelegowanym zadaniu. Dzięki temu, ograniczymy jakiekolwiek dopytywanie i wreszcie zapewnimy pozytywny obieg informacji w naszych procesach przemysłowych. Przy budowaniu maszyn, tworzeniu systemów – system powiadomień jest bardzo ważny.

APLIKACJA DO ZARZĄDZANIA ZADANIAMI W TERENIE

Warto zaznaczyć, że w tym narzędziu mamy do wykorzystania bardzo funkcjonalną aplikację mobilną. Cały system nie jest przesadzony funkcjonalnościami, tym samym twórcom udało się większość funkcji przełożyć również do wersji mobilnej. Większość procesów, które mamy zagwarantowane w wersji przeglądarkowej, gwarantuje także aplikacja. Todoist może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób pracujących w terenie (albo na halach!). Wyobraź sobie zatem sytuację, że wrzucasz zadanie, dostajesz powiadomienie na smartfona, klikasz, a tam widzisz wszystkie informacje o zadaniu. Do tego dołączasz z poziomu aplikacji plik i załatwione. Zarządzasz pracą zadaniową mobilnie – przy pracy wyjazdowej lub poza komputerem to zdecydowanie ogromne ułatwienie i trampolina do większej produktywności.

Todoist

Bardzo ciekawe rozwiązanie, które znajdziemy w Todoist to tzw. Karma. Jest to system motywacyjny dla pracowników, który został zaimplementowany w tym narzędziu. Jeśli cała aplikacja ma wpływać na produktywność, zespół musi mieć pewno światełko do którego chciałby iść. Za każde zadanie wykonane w ustalonych terminach zbierasz tzw. Karmę, którą potem możesz kontrolować i wyciągać ciekawe analizy własnej produktywności. Bez wątpienia jest to mały dodatek, ale może wpłynąć również na nieco większa produktywność ze względu na dodatkową motywację. Tego typu rozwiązanie pokazuje, jaką specyfikę też oferuje Todoist – typową pracę zadaniową.

Jak widzisz, Todoist to bardzo ciekawa aplikacja zadaniowa, które może być perfekcyjnym rozwiązaniem dla każdej firmy przemysłowej. Oferuje proste podejście projektowe, ale przede wszystkim zaawansowaną pracę zadaniową. Z wykorzystaniem Todoist, otrzymasz wgląd w procesy zadaniowe, lepszą komunikację zespołową i wreszcie dostęp do kluczowych informacji. Nie jest to jednak narzędzie kompleksowe – to niestety tylko wycinek procesów naszej firmy. Nie będzie to raczej system, który pozwoli całościowo zorganizować twoją firmę. Podobnie jak w Trello, wiele będzie zależało od twoich decyzji i potrzeb w stosunku do podejścia narzędziowego.