xArm: podobno najbardziej opłacalne, intuicyjne przemysłowe ramię robota

xArm: podobno najbardziej opłacalne, intuicyjne przemysłowe ramię robota

26/12/2018

Czym jest xArm?

Technologia rozwija się w zawrotnym tempie, a firmy stale szukają najbardziej opłacalnych rozwiązań dla produkcji, które zwiększą produktywność. Jeśli nie jesteś rozwojowy i innowacyjny w swojej branży, możesz nie przetrwać.

Ramiona robotów od dziesięcioleci pomagają produkcji na liniach produkcyjnych ale wiadomo, że taka pomoc zwykle sporo kosztuje.

Ramię robotyczne xArm zostało stworzone, by wspomóc systemy produkcyjne, które pozwalają na przyspieszenie wydajności pracy. Jak opisuje producent produktywność przy zastosowaniu tego ramienia może poprawić się o ponad 95%, a inwestycja nie tylko zmniejszy koszty pracy ale i zwiększy produkcję.

 
Co potrafi?

Formuła Pick-Place
Robot został zaprojektowany do pracy by każdy mógł dostosować ramię do swojego zapotrzebowania. Ramię potrafi pracować w wielu osiach, idealnie nadaje się do powtarzalnych zadań.

Obsługa maszyn
Wysoce precyzyjny sprzęt xArm może precyzyjnie obsługiwać twoje maszyny pracując 24h na dobę.

Ładowanie i rozładowywanie
Przykład: po zakończeniu drukowania w drukarce 3D urządzenie xArm wykrywa je za pomocą systemu wizyjnego i automatycznie natychmiast wyładowuje obiekty z drukarki i ładuje do pudełka

3 odsłony xArm

xArm 5 Lite jest niedrogim i najbardziej ekonomicznym ramieniem robotycznym wśród swoich rówieśników, może być szeroko stosowany zwłaszcza do zadań typu pick-n-place

xArm 6 ma udźwig do 5 kg i dokładność 0.1 mm, zapewnia zwiększoną zręczność i elastyczność

xArm 7  zapewnia podobną do ludzkiej elastyczność

Konfiguracja robota i specyfikacja

W odróżnieniu od robotycznego ramienia klasy przemysłowej, które jest ciężkie i często nieporęczne, xArm jest lekki i przyjazny dla użytkownika, poręczna i szybka konfiguracja umożliwia zastosowanie go do dowolnego procesu i w różnych ustawieniach.

Ramię wyposażone jest w uniwersalny uchwyt do mocowania narzędzi, który umożliwia użytkownikom instalowanie różnych narzędzi zgodnie z potrzebami. Wyposażony jest w: chwytak i podciśnieniową przyssawkę, aby pomóc w różnych zadaniach.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi kamery, chwytak może reagować z otoczeniem i podejmować odpowiednie działania.

Przy udźwigu do 5 kg i zasięgu do 700 mm, xArm zachowuje dokładność do +/- 0,1 mm. Ramię bardzo dobrze odzwierciedla ruch prawdziwego ludzkiego ramienia z niesamowitą zręcznością.

xArm jest wykonany z włókna węglowego, które jest o 50% lżejsze niż materiał stosowany w standardowym robocie przemysłowym. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia optymalną wytrzymałość, ale także zapewnia dużą elastyczność.

Zaprogramuj xArm bez pomocy doświadczonych pracowników

UFactory dokłada pakiet oprogramowania o nazwie xArm Studio, który pomaga ludziom programować roboty pod kątem danego zadania. Wraz z podstawowym interfejsem opartym na blokach, metodą „przeciągnij i upuść”, użytkownicy mogą również „nauczać” roboty ręcznie przestawiając ramię w żądane pozycje. Studio może działać na laptopach i tabletach z systemem Windows, iOS, Linux i Android.

Bezpieczeństwo

Bepieczeństwo jest istotnym punktem xArm. Model 6 i 7 mają wbudowane wykrywanie kolizji, zatrzymując ramię w pół sekundy, jeśli wpadną na coś lub kogoś.