Wysokie składowanie bez regałów. Zwiększ powierzchnię składowania dzięki barierom Wall Protector

Wysokie składowanie bez regałów. Zwiększ powierzchnię składowania dzięki barierom Wall Protector

28/07/2019
Artykuł promocyjny
Kategoria: BHP, Utrzymanie Ruchu
www.antersystem.pl

Bezpieczeństwo jest, i zdecydowanie powinno być głównym priorytetem w zakładach produkcyjnych w operacjach produkcyjno-logistycznych. Zapewniając ten aspekt z pewnością zadbamy o brak opóźnień w ukończeniu produktu i wysłaniu go do klienta, wpływając ostatecznie na wyniki finansowe firmy.

Wiele firm decyduje się na wysokie składowanie towarów bez regałów obarczając siebie ryzykiem ich spadnięcia, powodując tym samym uszkodzenie mienia, a co gorsza zagrożenie zdrowia i życia pracowników.

Jednym z rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo w magazynie oraz na zakładzie produkcyjnym są bariery ochronne. Nie tylko zabezpieczają przestrzeń ale są również rozwiązaniem, które może zwiększyć powierzchnię składowania towarów. Zdaża się, że operator wózka widłowego popełnia błąd lub za bardzo posunie opakowania, które daje się składować pionowo – przez co wzrasta ryzyko obsunięcia towaru.

Dzięki wysokiemu składowaniu, które jest odpowiednio zabezpieczone barierami, firma jest w stanie zaoszczędzić i wykorzystać w pełni przestrzeń magazynową jaką dysponuje i to bez narażenia się na bezpośrednie skutki przy jego przypadkowym obsunięciu.

Z rozwiązania korzystają często firmy z branży motoryzacyjnej, petrochemicznej, chemicznej, papierniczej czy spożywczej.

Zabezpiecz obszar produkcyjny

Wall Protector, bo tak nazywa się produkt ze stajni Anter System, to również rozwiązanie dla zabezpieczenia obszaru produkcyjnego, przy którym są składowane bezpośrednio towary. Bariery można łączyć z barierami Restrictor, tak zwanymi ogranicznikami wjazdów dla wózków widłowych, które jednocześnie umożliwiają w sposób bezpieczny podanie palety, blokując jednocześnie przejazd wózka w strefę ruchu pieszego.

Rozwiązanie Restrictor bardzo często stosowane są w konfiguracji z barierami podłogowymi DE, które naprowadzają wózek z towarem w sposób bezpieczny do miejsca przekazania towaru, uniemożliwiając przypadkowe wyjechanie wózka poza określoną strefę.

Jest to dość ciekawe rozwiązanie stosowane często w branży motoryzacyjnej, gdzie komponenty są umieszczane w specjalnych koszach transportowych na kółkach, których specyfikacja umożliwia przesuwanie/pchanie przez wózek widłowy kilku koszy naraz (wózek widłowy pcha naraz kilka koszy na kółkach, a dzięki barierom DE nie wychodzą one ze strefy drogi).

Specyfikacja i modułowość

Bariery ochronne są wykonane z tworzywa i bardzo wytrzymałe na wielokrotne silne uderzenia. Istotną sprawą jest to, że nie ulegają korozji, nie odchodzi od nich farba i co warte podkreślenia nie uszkadzają wózków widłowych.

Ponieważ w przypadku kolizji nie ma twardego uderzenia tak jak w barierę ze stali, kierowca nie odniesie uszkodzenia ciała tak dużego jak w przypadku uderzenia wózka w stalową barierę.

Wiadomo, że każdy pracodawca zwraca również uwagę na to by zakład był miejscem przyjaznym dla pracowników. Nowoczesny design tego rozwiązania jest w szczególności chwalony podczas audytów. Dodatkowo bariery są łatwe w utrzymaniu czystości, a dla środowiska w 100% biodegradowalne.

Modułowość rozwiązania powoduje, że w dowolny i nieograniczony sposób bariery mogą być rozbudowywane, modyfikowane i przenoszone co na pewno jest ich ogromnym atutem. Dzięki temu otrzymujemy produkt dopasowany na miarę naszych potrzeb.

Mocowanie

      Bariery możemy zamocować zewnętrznie poprzez kotwy zewnętrzne M16 lub M20, dostosowywane pod kontem siły, zgodnie z potrzebami klienta.

      Mocowania wewnętrzne – schowane w słupie – za pomocą kotwy M30 sbs powodują, że przy mniejszej powierzchni jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsca na składowanie czy tez ciągi komunikacyjne.

      Pozwala to na maksymalne wykorzystanie powierzchni. Standardowa podstawa słupka posiada mocowanie zewnętrzne, które zajmuje jednak znaczną powierzchnię.