Wydania archiwalne

Wydanie 35 5 /2016

W numerze m.in.:

AB Industry: generalny wykonawca instalacji przemysłowych

„Znaleźliśmy niszę na rynku. Konkurencja koncentrowała się na obniżaniu kosztów i sprzedaży usług w jak najwyższej cenie. My od początku istnienia spółki za fundament działania uznajemy coś zupełnie innego: uczciwość, profesjonalizm i realizację na czas. I to właśnie zaoferowaliśmy na rynku. Okazało się, że są firmy, które takiego właśnie podejścia oczekują. Bazowanie na tym fundamencie pozwoliło nam dojść tu, gdzie się znajdujemy”

BorgWarner Poland – turbodoładowani

Zlokalizowany w niewielkiej miejscowości na Podkarpaciu BorgWarner Poland od kilku lat produkuje turbosprężarki do silników benzynowych i diesla, które trafiają do każdego zakątka świata. Przez ostatnie lata głównymi klientami polskiego zakładu były marki Ford i Fiat, jednak spółka dynamicznie powiększa bazę projektów o współpracę z producentami takimi jak VW, Daimler, Jaguar, Land Rover i BMW.

POLNA SA: zawory regulacyjne dla energetyki

Firma dała się już poznać nie tylko w Polsce, lecz także na rynkach zagranicznych, ciągle bowiem rozwija swoją sieć sprzedaży w kraju i za granicą. W tej chwili około 40% wyrobów produkowanych w Zakładach Automatyki Polna SA trafia na rynki zagraniczne. Zdecydowana większość sprzedaży eksportowej realizowana jest przez dystrybutorów zlokalizowanych w kilku krajach, tj.: w Czechach, w Niemczech, w Rosji, na Ukrainie.

Sacher s.c. precyzyjny detal w branży mechanicznej

Rozwój technologiczny powoduje, że firmy z tradycyjnych gałęzi przemysłu cały czas muszą nadążać nie tylko za nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, lecz także coraz bardziej wymagającymi materiałami. W jaki sposób sprostać wciąż rosnącym oczekiwaniom stawianym przed firmami z branży obróbki mechanicznej i wyznaczać w niej nowe trendy, pokazujemy na przykładzie firmy Sacher s.c.

Wydanie 34 4/2016

W numerze m.in.:

Glimag: eksperci w dziedzinie przekładni i kół zębatych!

Zróżnicowany park maszynowy Zakładów Mechanicznych Glimag pozwala na dokonywanie remontów przekładni różnego typu, między innymi przekładni walcowych, kątowych i planetarnych. Gliwicka spółka produkuje reduktory o mocach do 250 kW do zastosowania w przenośnikach taśmowych i zgrzebłowych. Zaopatruje przemysł suwnicowy w reduktory walcowe do napędu mechanizmów podnoszenia udźwigu do 500 t oraz zestawy kołowe i wózki szynowe, a także reduktory do napędu maszyn rolniczych i paszowych.

Warsaw Spire – najwyższy biurowiec w Warszawie

Warsaw Spire to kompleks na warszawskiej Woli składający się z trzech elementów: 220-metrowej wieży z iglicami oraz dwóch 55-metrowych budynków. W Warsaw Spire zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań, które dopiero zaczynają się pojawiać w komercyjnych projektach w Polsce. Firma jako pierwsza zastosowała innowacyjne, energooszczędne windy double-deck, które odzyskują część energii podczas wykonywanej pracy. W budynku wieżowym zainstalowano nowatorski system wymiany cieplnej marki Samsung.

CRIST – stocznia z przyszłością

O tym, dlaczego europejscy armatorzy wybierają stocznię CRIST SA, możliwościach rozwojowych na rynku offshore i barce samopodnośnej Zourite, nazywanej ośmiornicą, rozmawiamy z Ewą Kruchelską – prezes zarządu CRIST SA.

SECO/WARWICK: dostawca wyposażenia przemysłowego i urządzeń do obróbki cieplnej metali

SECO/WARWICK jest dostawcą wyposażenia przemysłowego i urządzeń do obróbki cieplnej metali. Działalność spółki obejmuje produkcję pięciu głównych grup produktów: pieców próżniowych, linii do lutowania aluminiowych wymienników ciepła, linii do obróbki cieplnej aluminium, pieców atmosferowych oraz pieców topialnych. Produkty SECO/WARWICK sprzedawane są do 70 krajów

Wydanie 33 3/2016

W numerze m.in.:

GUSMA: Gniemy, tniemy, obrabiamy – na dodatek też spawamy

Gusma to profesjonalna firma produkcyjna z wieloletnim doświadczeniem w branży. Oferuje kompleksową obsługę: od wyceny, wykonania niezbędnych narzędzi i przyrządów, przez rozpoczęcie procesu produkcyjnego, aż po produkt finalny z dostawą do klienta. Mocnymi stronami firmy Gusma są: elastyczne podejście do zmian, terminowość dostaw, osiąganie wyznaczonych wskaźników oraz ciągłe poszukiwanie optymalizacji i redukcji kosztów.

Elektrociepłownia Będzin – partner pełen ciepła

Na przestrzeni stuletniej historii elektrociepłownia była wielokrotnie modernizowana, co sprawia, że urządzenia wytwórcze są w dobrym i bardzo dobrym stanie. Potwierdza to ich niska awaryjność oraz osiągane wyniki produkcyjne. O elektrociepłowni rozmawiamy z prezesem zarządu Markiem Mrówczyńskim.

Techniki napędowe dla urządzeń mechanicznych i elektronicznych

Firma NORD Napędy Zakłady Produkcyjne sp. z o.o., będąca częścią międzynarodowej grupy NORD Drivesystems, znajduje się w czołówce liderów branży technik napędowych dla urządzeń mechanicznych i elektronicznych na całym świecie. Poczynione w ostatnich latach inwestycje rozbudowujące zakład produkcyjny w Nowej Soli zapewniły pracę ponad 200 osobom oraz poszerzyły możliwości produkcyjne zakładu.

KFM - wielkogabarytowe odlewy żeliwne

Odlewnia w Koluszkach została zbudowana i w pełni wyposażona przez amerykańską firmę Swindell Dressler w 1976 r. Wtedy był to najnowocześniejszy zakład tego typu w Europie. Dzisiaj jest jedną z największych odlewni w Polsce. Produkuje żeliwne odlewy wykorzystywane m.in. w produkcji gigantycznych obrabiarek, na których tworzy się śruby do amerykańskich okrętów podwodnych. Właśnie o tym rozmawiamy z Krzysztofem Orłowskim, dyrektorem sprzedaży Koluszki Foundry & Machinery.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

Deloitte, Langas, Promag, Siemens, Gerda Hydomat, Fuchs, Bohler Uddeholm Polska, Rittal, Control Solutions, Nord Napędy, Mazel, Bepex Zimmer, ITPunkt, KFM, Seco, Igus, EC Będzin, ABBA, COmstal, CLyde Bregman, Uniserv-Piecbud, STS Inżynieria, SBB Energy, Mega-Pol, Rotork, Secespol, Logstor, Vexve, GUsma, Multiserwis, Paroc, Knauf Insulation, Rockwool, Arkop, Multivalve, Atal, Gerda, Firma Michalec, Woj-Kop, RAJ International, Sferawent, IDS-BUD, Kapeo, Keller Polska, Merrid Controls, Polaqua, Polbud Pomorze, Corr-Tech.

Wydanie 32 2/2016

W numerze m.in.:

PEC SUWAŁKI: nasz priorytet – ciepło w niskiej cenie

W 2016 r. mija 40 lat funkcjonowania Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Suwałkach. W tym okresie w firmie nastąpiły zmiany formy prawnej działalności – obecnie PEC Suwałki jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której właścicielem jest Miasto Suwałki. Ale jedno nie zmienia się od lat i jest kontynuowane przez kolejne zarządy, również przez obecnego prezesa firmy.

INSTAL Rzeszów – nowe technologie w konstrukcjach stalowych

Producent wprowadza na rynek oparty na własnej technologii i chroniony patentem reaktor plazmowo-katalityczny. Jakie to będzie miało znaczenie dla rozwoju firmy?

Abplanalp / Co Ty wiesz o obrabianiu?

Obrabiarki? Serio? Można nudniej? Cóż, po prawdzie potem się okazało, że znam się na tym tak samo jak na piłce, ale nie uprzedzajmy faktów. No więc jadę. Nie wiem, czego się spodziewać. Zdziwiłem się, kiedy wjechałem na podjazd przylegający do nowoczesnego, kameralnie ulokowanego biurowca.

ECHO Investment oddaje do użytku Q22

Ta ważna dla centrum Warszawy i prestiżowa inwestycja, której deweloperem jest ECHO Investment, powstała przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Biurowiec z całą pewnością stanie się w ciągu najbliższych kilku lat jedną z biznesowych wizytówek stolicy.

Dodatek Antykorozja i Izolacje 2016

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

Grupa CSV, EXCOR, Belse, HOughton, Kaefer, Agencja Anticorr, Arcobaleno, Frankowski Coating, Pryzmat, Naber Polska, PetroStal, Polifarb Kalisz S.A., Sika Poland, Techicoat.

Dodatek Stal, metale, metalurgia 2016

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

Sapa Aluminium, ISD Huta Częstochowa, SSAB, Stigal, DIG Świtała, KMT, Yamazaki Mazak.

Wydanie 31 1/2016

W numerze m.in.:

Stigal: wielkogabarytowy Pro Master 3D – maszyna do zadań specjalnych

Dynamiczne cięcie plazmowe i tlenowe z jednoczesnym fazowaniem krawędzi to stosunkowo nowa i szybko się rozwijająca technologia obróbki blach. Rosnące zapotrzebowanie przemysłu na maszyny do precyzyjnego cięcia 3D spowodowało kolejny rozwój przecinarek CNC firmy STIGAL.

KZN Bieżanów: kolej może być innowacyjna

Switcher, czyli najnowsze dzieło rozwijającego się biura badawczo-rozwojowego Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych Bieżanów, może zrewolucjonizować nie tylko polski rynek transportu szynowego. Specjalistyczny wagon do załadunku i przewozu rozjazdów kolejowych, w całości zaprojektowany przez polskich inżynierów, potwierdza innowacyjność krakowskiej marki.

Obrabiarki do obróbki ubytkowej metalu

W tym roku Andrychowska Fabryka Maszyn DEFUM obchodzi jubileusz 70-lecia. Firma w bardzo ciekawy sposób łączy doświadczenie z wyznaczaniem nowych trendów w produkcji obrabiarek. O tym, jakie to przynosi korzyści, rozmawiamy z Arturem Bartkowiakiem, wiceprezesem zarządu i dyrektorem handlowym firmy.

KEPKA GROUP: polski producent pieców przemysłowych

Urządzenie ma służyć klientowi, a nie klient urządzeniu. Innymi słowy jego obsługa powinna być prosta, wręcz intuicyjna i maksymalnie precyzyjna – to dewiza Dariusza Kępki, który w roku 1992 założył firmę mającą się zajmować produkcją ceramiki. Z czasem przedsiębiorstwo stało się światowym potentatem w produkcji pieców przemysłowych do obróbki termicznej materiałów.

Dodatek Oleje i Smary 2016

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

SmarTPlus, Chemnaft, Megart, Naftochem, Boccard, BBT, Brenntag, C. C. Jensen Polska, Kluber Lubrication Polska, Hanh+Kolb, Orlen Oil.