Wydania archiwalne

Wydanie 39 4/2017

W numerze m.in.:

STIGAL: polskie przecinarki plazmowe znane w Europie

Głównym celem i najważniejszą misją firmy STIGAL, które są konsekwentnie realizowane już od ponad 11 lat, pozostaje dostarczanie nowoczesnych oraz niezawodnych maszyn, które pomimo zastosowanych w nich zaawansowanych technologii są proste i przyjazne w obsłudze. Flagowym przykładem tej filozofii jest przecinarka PRO Master3D – bestseller ostatnich lat wśród szerokiej gamy oferowanych przez firmę przecinarek CNC do cięcia plazmowego oraz tlenowego.

EXPOM SA: skomplikowane projekty to nasza codzienność

Przedsiębiorstwo z ponad 60-letnim doświadczeniem w realizacji projektów dla tak wymagających branż jak offshore i okrętowa, maszynowa, gazowo-naftowa, energetyczna oraz sektor energetyki odnawialnej. Firma zapewnia kompleksową realizację zamówienia klienta, począwszy od projektu konstrukcji stalowej, poprzez fazę analizy, produkcji i wyposażania, aż po niezależne testy. O kierunkach działalności, współpracy z klientami zagranicznymi oraz postrzeganiu konkurencji rozmawiamy z prezesem Domżalskim

Wielkogabarytowe bramy hangarowe spod igły AL-STALu

Specjalizujący się w usługach na rzecz budownictwa AL-STAL jest jedyną polską firmą produkującą duże bramy hangarowe, która skutecznie rywalizuje z europejską konkurencją. Świadczy o tym m.in. zakończony sukcesem montaż największej tego typu bramy na terenie Polski.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

Rittal, Gieros, Gumat, Tekneqip Kalisz, Sant-Tech, Admill, Erko, Darpol, Certech, Europa Systems, Wenglorz, Makrum, Stigal, GH Cranes&Components, Irel, Prototypownia, Energika, Alstal, Partec, Zębiec Minerals, Promerol, Isover, Fenix Machines, Bibus Menos, Adamietz, Soning-Stal, InnoEnergy, Filtercon, Dros, iPS Control, Alstal Konstrukcje, Jesma, Kaja, Automatyka Serwis, Mogensen, Stalex, Engram, Hahn+Kolb, Beta&Dar, Beta

Wydanie 38 3/2017

W numerze m.in.:

Aluminiowe konstrukcje KRAUSE dla branży TSL i kolejnictwa

Organizacja miejsc pracy oraz komunikacji wewnątrz powstałych w ten sposób zakładów pracy niejednokrotnie wymaga od pracodawców indywidualnego podejścia oraz stosowania niestandardowych rozwiązań. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą aluminiowe konstrukcje specjalne marki Krause, lidera w dostarczaniu niestandardowych rozwiązań zabezpieczających komunikację, pracę na wysokości oraz dostęp do maszyn, których obsługa i konserwacja nie mogą być prowadzone z poziomu podłoża.

Europa Systems: rozwiązania automatyzacji w branży intralogistycznej

Firma specjalizuje się w produkcji zauto­matyzowanych systemów logistyki wewnętrz­nej. Producent dysponu­je obecnie jednym z najnowocześniejszych zakła­dów produkcyjnych w Europie i zatrudnia blisko 200 inżynierów, techni­ków i wysokiej klasy specjalistów.

NGL Machining: mobilna obróbka skrawaniem

Spółka NGL Machining zaledwie po dwóch latach istnienia znalazła się w czołówce przedsiębiorstw świadczących usługi z zakresu mobilnej obróbki skrawaniem. Wykonuje największe w branży projekty w Polsce i wiele ambitnych realizacji za granicą. O błyskawicznym rozwoju i sukcesie firmy zadecydowały inwestycje w park maszynowy, sukcesywnie poszerzające zakres świadczonych usług i możliwości.

Nidec Motors: silniki elektryczne to przyszłość branży automotive

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że w swoich samochodach, nawet najwyższej klasy, posiadają elementy wyposażenia wyprodukowane w Polsce. Tymczasem fabryka NMAP w Niepołomicach to jeden z największych zakładów dywizji motoryzacyjnej Nidec w Europie. Produkty firmy można znaleźć w większości marek samochodów produkowanych w Europie, Azji i Ameryce.

Wydanie 37 2/2017

W numerze m.in.:

SIEMENS-KUKA: digitalizacja procesów produkcji w ramach koncepcji Industry 4.0

Zautomatyzowane środowisko zakładów przemysłowych generuje ogromne ilości danych dotychczas nieprzetwarzanych w jednym czasie i w jednym miejscu. Bliska współpraca międzynarodowych liderów automatyzacji i digitalizacji produkcji (SIEMENS) oraz rozwiązań IT (Atos) owocuje wyznaczaniem nowych standardów dla rozwiązań informatycznych sektora przemysłowego. MindSphere stanowi istotny krok na drodze transformacji i cyfryzacji przedsiębiorstwa produkcyjnego, stwarzając szerokie możliwości.

Uni-kat: wycinarki abrazyjne StreamerGT

Mesko: nowoczesne rakiety i amunicja dla polskiego wojska

Miniaturyzacja elektroniki, którą naszpikowane jest nowoczesne uzbrojenie, stanowi poważne wyzwanie dla każdego producenta. O tym, w jaką broń Mesko wyposaża naszą armię, oraz o realizowanych przez spółkę innowacyjnych na światową skalę projektach rozmawiamy z prezesem spółki – Waldemarem Skowronem.

Zemat Technology Group: zgrzewarki wysokich częstotliwości

Zemat jest jedyną w Polsce i jedną z kilku firm na świecie, które projektują oraz produkują maszyny i urządzenia kompleksowo wykorzystujące technologię wysokich częstotliwości (High Frequency) do zgrzewania polimerów. Firmy i korporacje przemysłowe w ponad 70 krajach na każdym kontynencie wykorzystują urządzenia Zemat TG do produkcji.

Wydanie 36 1/2017

W numerze m.in.:

Power-Tech: Formuła 1 wycinarek laserowych

Firma koncentruje się na produkcji wycinarek laserowych, ale ma w portfolio również wachlarz usług związanych z obróbką blachy. Na wycinarce Eagle iNspire F 6.0 operatorzy Power-Tech świadczą usługi dla innych firm. Dzięki temu mają możliwość monitorowania pracy wycinarki w najtrudniejszych warunkach przez całą dobę siedem dni w tygodniu.

Pierwszy system klasy CAM od Dassault Systèmes dla SOLIDWORKS!

Pierwszy w portfolio SOLIDWORKS systemu klasy CAM. Jest to kontynuacja rozwoju polityki Dassault Systèmes w kierunku wspierania produkcji. SOLIDWORKS CAM będzie częścią już istniejącego eko-systemu SOLIDWORKS Manufacturing.

MetConcept: cięcie wodą, cięcie i gięcie blach, konstrukcje stalowe

„Budujemy konstrukcje, ale burzymy schematy” – motto firmy MetConcept świetnie oddaje charakter przedsiębiorstwa, w którym doświadczenie i solidne fundamenty przeplatają się z nowoczesnym podejściem i zapałem do pracy.

Huta Aluminium Konin: polskie wyroby z aluminium są prawie wszędzie

Mijają lata, a aluminium ze względu na niską wagę oraz szczególne właściwości fizykochemiczne nadal jest materiałem innowacyjnym. Rosnąca liczba zamówień na aluminiowe wyroby produkowane w Aluminium Konin, należącym do grupy Impexmetal, potwierdza, że mimo popularności tworzyw sztucznych zastosowanie lekkiego metalu nieustannie rośnie, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym i w branży opakowaniowej.