Techniki Deep Learning na bezpłatnym szkoleniu MATLAB

Techniki Deep Learning na bezpłatnym szkoleniu MATLAB

15/05/2020
Kategoria: Wiadomości z kraju

deep-learning-onramp-banner-polski-przemysl

Deep Learning zmienia sposób myślenia o rozwiązywaniu problemów przy użyciu analityki. Generuje istotną zmianę: zamiast mówić komputerowi, jak ma rozwiązać problem, szkolimy go tak, by sam znalazł rozwiązanie.

Aplikacje do głębokiego uczenia się są stosowane w branżach od zautomatyzowanej jazdy samochodem po urządzenia medyczne.

Zautomatyzowana jazda: Badacze motoryzacyjni korzystają z głębokiego uczenia się, aby automatycznie wykrywać obiekty, takie jak znaki stopu i światła drogowe. Ponadto do wykrywania pieszych służy głębokie uczenie się, co pomaga zmniejszyć liczbę wypadków.

Lotnictwo i obrona: Głębokie uczenie się służy do identyfikowania obiektów z satelitów, które lokalizują interesujące obszary oraz identyfikują bezpieczne lub niebezpieczne strefy dla żołnierzy.

Badania medyczne: Badacze raka wykorzystują głębokie uczenie się do automatycznego wykrywania komórek rakowych. Zespoły z UCLA zbudowały zaawansowany mikroskop, który dostarcza wielowymiarowy zestaw danych służący do szkolenia aplikacji do głębokiego uczenia się w celu dokładnej identyfikacji komórek rakowych.

Automatyka przemysłowa: Dogłębne uczenie się pomaga poprawić bezpieczeństwo pracowników w pobliżu ciężkich maszyn, automatycznie wykrywając, kiedy ludzie lub przedmioty znajdują się w niebezpiecznej odległości od maszyn.

Elektronika: Głębokie uczenie się jest wykorzystywane w automatycznym tłumaczeniu słuchu i mowy. Na przykład urządzenia pomocy domowej, które reagują na Twój głos i znają Twoje preferencje, są obsługiwane przez aplikacje do głębokiego uczenia się.