Systemy SIGAN w centrach handlowych

Autor:
|
Kategoria: Wiadomości z kraju

Jak wynika z danych Działu Badań Rynku i Doradztwa JLL w tym roku oddanych zostanie do użytku 358 tys. m kw. powierzchni w centrach handlowych. Jest to mniej niż w rekordowym 2015 roku, kiedy było to 502 tys. m kw. W tego typu obiektach duże znaczenie ma m.in. właściwe dobranie podłogi, która z jednej strony ma być wizytówką danego lokalu, i jednocześnie być niezwykle trwała. Duże znacznie ma także możliwość jej szybkiego montażu oraz demontażu. Jest tak z tego względu, że podstawowym problemem, dotyczącym urządzania lub remontowania lokali handlowych, jest konieczność czasowego wyłączenia ich dostępności.

W związku z tym w ostatnich latach na coraz większą popularność zyskują płytki i panele LVT, zwane podłogami winylowymi. W trakcie 2015 roku zainteresowanie ich montażem zwiększyło się o 12%. Nazwa LVT jest skrótem angielskich słów Luxury Vinyl Tile, oznaczających luksusowe płytki winylowe. Tego typu podłogi imitują wygląd naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, ale są jednocześnie znacznie lżejsze, łatwiejsze w montażu oraz w utrzymaniu. Posiadają one także wysoka odporność na uderzenia oraz komfort akustyczny sprawiający, że chodzenie po podłodze nie wywoduje charakterystycznego dla tzw. posadzek twardych odgłosu. – Najlepsze rozwiązania to takie, które odpowiadają wprost na potrzeby rynku – mówi Maciej Załęski, technik firmy Uzin Polska Sp. z o.o., będącej dostawcą materiałów do montażu, wykańczania i renowacji różnego rodzaju podłóg. – Dobrym przykładem jest opatentowana przez nas technologia switchTec®, która umożliwia szybki montaż i wymianę podłóg winylowych.

montaz_na_kostce_brukowej2

System ten występuje w wielu odmianach np.: SIGAN ELEMENTS PLUS, który sprawdzi się przy urządzaniu nowego lokalu – służy bowiem do montażu płytek lub paneli LVT na nowych podłożach oraz SIGAN ELEMENTS, który pozwoli na ułożenie podłogi winylowej na już istniejącej posadzce. Systemy SIGAN składają się z folii nośnych – obustronnie klejących mat stabilizowanych aluminium. – Podstawową zaletą takiego montażu jest fakt, że cała operacja odbywa się bez hałasu i konieczności używania produktów, które mogą pobrudzić pozostałe elementy wnętrza – dodaje Maciej Załęski. – W perspektywie częstych zmian najemców równie ważna będzie gwarancja, że podczas demontażu tak zainstalowanych podłóg, podłoże nie zostanie uszkodzone. Nie pozostanie na nim nic, nawet ślady kleju.