Roboty autonomiczne Fetch Robotics wchodzą na polski rynek

|
Źródło informacji: IBCS Poland

W Polsce pojawia się coraz więcej robotów autonomicznych różnych producentów. Od niedawna mamy szansę przyjrzeć się ofercie amerykańskiej firmy Fetch Robotics, której jedynym przedstawicielem w Polsce jest IBCS Poland. W związku z tym, że urządzenia Fetch Robotics dołączają do istniejących już na polskim rynku kilku innych istniejących marek, możemy mówić o widocznie zwiększającej się konkurencji robotów mobilnych. Warto zatem przyjrzeć się nieco bliżej ofercie nowego gracza.

Dzięki temu, że roboty autonomiczne sprawdzają się w różnych firmach (zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych), zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania rośnie. Sprzyja temu fakt, że są to urządzenia proste w obsłudze, które ułatwiają przemieszczanie wielu rodzajów towarów. Jednocześnie, w jednej lokalizacji, może pracować kilka typów robotów. Wszystkie pomagają w zbiórce produktów, opakowań czy palet.

Urządzenia producenta od Fetch Robotics, w zależności od rodzaju, sprawdzają się w realizacji różnych procesów. Można z nich korzystać przy uzupełnianiu asortymentu, jak i jego dostawie na produkcję. Pomagają w kompletowaniu zamówień, kontroli ich jakości oraz w lokalizacji i śledzeniu zasobów.

Są też pomocne przy zwrotach produktów czy obsłudze zamówień e-commerce – świetnie sprawdzają się w przypadku zamówień o największym priorytecie. Można nawet powiedzieć, że są antidotum na braki kadrowe.

Freight1500
HMIShelf
RollerTop