Rafamet podpisuje kolejne kontrakty – od Europy po Azję
W grudniu RAFAMET potwierdził otrzymanie zamówienia od Tangshan Baichuan z Singapuru. Kontrakt dotyczy dostawy tokarki kołowej UDA 125 N oraz tokarki podtorowej typu tandem 2 UGE 180 N.
– Stwierdzenie, że Azja rozwija się bardzo dynamicznie to truizm. Warto jednak wiedzieć, że od kilku lat naszymi największymi klientami są odbiorcy właśnie z tamtego rynku. Jak widać, długoletnie działania marketingowe przynoszą dobre efekty. Tym razem zamawiającym jest chińska firma, która w Singapurze jest obecna od kilku lat, a ponieważ ma międzynarodowy zasięg, mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę – mówi Paweł Michalewski, Dyrektor Eksportu firmy RAFAMET.
To już trzecie zlecenie w ostatnich dwóch latach od odbiorców z Singapuru. – Skala i rozmach inwestycyjny w tym państwie-mieście w infrastrukturę transportu szynowego robią imponujące wrażenie. Doskonałym tego przykładem jest projekt „mega warsztatu” (Mega Depot), na który składają się łącznie aż cztery warsztaty naprawcze usytuowane w jednym budynku. Trzy z nich będą służyły liniom metra, ostatni to warsztat naprawczy autobusów. W tym niezwykłym miejscu będzie pracowała między innymi tokarka UDA 125 N naszej produkcji. Obrabiarka podtorowa 2 UGE 180 N zostanie natomiast zainstalowana z jednym z rozbudowywanych warsztatów metra – opisuje P. Michalewski. Jak dodaje, takie referencje to duży atut dla firmy RAFAMET i rekomendacja dla produkowanych przez nią obrabiarek.
Bardzo ciekawa jest już sama koncepcja pracy obrabiarek w systemie tandem. Są to dwie tokarki podtorowe ustawione bokami obok siebie i połączone, które umożliwiają równoczesną obróbkę 4 kół w 2 zestawach kołowych pojazdu szynowego. Pozwala to skrócić czas naprawy tj. reprofilowania kół pojazdów szynowych, a co za tym idzie – skrócić czas wyłączenia z ruchu takiego pojazdu.
– Nasz tandem, zgodnie z wymaganiami klienta, będzie umożliwiał regenerację zestawów kołowych pojazdów o różnym rozstawie osi. Oznacza to, że jedna z dwóch maszyn będzie przesuwna, co pozwoli objąć rozstaw osi w zakresie od 1600 do 2500 mm – uzupełnia Dyrektor Eksportu.
Umowa z firmą z Singapuru to nie jedyne zamówienie otrzymane od zagranicznych klientów w ostatnim kwartale 2018 roku. W grudniu spółka z Kuźni Raciborskiej otrzymała od odbiorcy z Tajwanu zlecenie na produkcję portalowej tokarki kołowej typu UDA 125 N. Będzie to trzecia realizacja dla tego klienta w ostatnich latach (wcześniejsze umowy dotyczą dwóch tokarek podtorowych UGE 150 N). W ostatnim miesiącu spółka poinformowała także o kontrakcie z czeską firmą na remont z modernizacją tokarki kołowej typu UBC 150.
Podczas listopadowych targów China International Import Expo 2018 w Szanghaju zawarto umowę na dostawę tokarki kołowej typu UFB 125 N dla metra w Pekinie. W listopadzie podpisany został również kontrakt z klientem z Bułgarii na dostawę ciężkiej tokarki kłowej horyzontalnej TCF 200. W październiku z kolei sfinalizowano zamówienie z Niemiec na produkcję tokarki typu UBF 112 N.