RAFAKO na jubileuszowym POWER-GEN Europe

Autor:
|
Kategoria: Wiadomości z kraju

Jak informuje spółka: „europejska energetyka jest w trakcie przemian, zarówno pod względem technologicznym, strukturalnym, źródeł pozyskiwania energii, jak i nowego sposobu definiowania potrzeb dla przemysłu oraz odbiorców końcowych – to w europejskim sektorze energetycznym wnioski nie nowe, ale silnie podkreślane podczas tegorocznych targów POWER-GEN Europe, które odbyły się w dniach 27-29 czerwca w Kolonii (Niemcy). Od lat partnerem tego najważniejszego w Europie wydarzenia jest RAFAKO S.A.
rafako-na-power-gen-europe-18Konferencja POWER-GEN Europe to największe i najważniejsze w Europie wydarzenie skupiające przedstawicieli branży energetycznej z całego świata, zarówno przemysłu, nauki, jak i decydentów, podejmujących kluczowe decyzje wpływające również na szeroko rozumianą politykę klimatyczną i sposób jej realizacji. Składa się z części wystawienniczej oraz konferencyjnej. To tu omawiane są najważniejsze problemy branży, wskazywane są trendy, zagrożenia i szanse, jakie stoją przed sektorem w globalnej skali, ale też uwzględniając lokalne aspekty i specyfikę poszczególnych europejskich krajów. Tu również spotykają się przedstawiciele firm, mając możliwość nawiązania nie tylko cennych kontaktów biznesowych, ale też nierzadko podjęcia wstępnych rozmów o współpracy.  

W tym roku odbyła się jubileuszowa, 25. edycja POWER-GEN Europe. – Tegoroczne targi są dla nas szczególne, przypadają na okres przełomowy dla energetyki konwencjonalnej, zwłaszcza w krajach Unii Europejskiej. RAFAKO również dostosowuje się do tych zmian. Dlatego też, między innymi, uczestniczymy w tych targach. Nie tylko po to, by zaznaczyć swą obecność, ale by zobaczyć to, co oferują nasi konkurenci, jak reagują na zmiany, które mają już miejsce. To, co się tu dzieje jest ważnym wyznacznikiem tego, co wydarzy się w branży energetycznej w ciągu następnego roku – mówi Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes RAFAKO S.A.

– Podczas tegorocznego POWER-GEN Europe wyraźnie widać, że energetyka oparta na węglu swoje najlepsze lata ma już za sobą. Europa odchodzi od tego surowca, czy nam się to podoba, czy też nie. Tym bardziej skłania to nas do tego, by szukać nowych rozwiązań, produktów, patrzeć na inne branże, ale też szukać innowacji w ramach tej gałęzi przemysłu, z której się wywodzimy. Wszystko po to, by w najlepszy i najefektywniejszy sposób wykorzystać potencjał RAFAKO, pozyskiwać nowe kontrakty i zapewnić pracę załodze – mówi Jarosław Dusiło, wiceprezes RAFAKO S.A.

Od 25 lat, czyli od samego początku, RAFAKO jest nie tylko aktywnym uczestnikiem POWER-GEN Europe, ale także ma wpływ na jego kształt. – W ramach Komitetu Doradczego uczestniczymy w całym procesie decyzyjnym, dotyczącym m.in. miejsca, w którym odbędą się kolejne targi, tematów poszczególnych paneli oraz dokonujemy selekcji wygłaszanych referatów – mówi Piotr Karaś, dyrektor działu marketingu RAFAKO S.A., który nieprzerwanie od 1993 r. zasiada w Radzie Programowej POWER-GEN Europe. Co roku prowadzi także wybrane sesje tematyczne.”