Przedstawiciele raciborskiej spółki uczestniczyli w 3- dniowych targach Oil Gas West Asia (OGWA) 2016 w Muskacie.
Wydarzenie odbywa odbywa się co dwa lata i gromadzi największe firmy z branży z Zatoki Perskiej oraz ich zagranicznych kontrahentów. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 21-23 marca. Uczestniczyli w niej przedstawiciele RAFAKO – Mieliśmy wspólne stoisko z Al Watanyiah United Engineering and Contracting Co. oraz Al Watanyiah OIL & GAS LLC (AWOG)- partnerami RAFAKO w Omanie – mówi Jakub Sitek, Pełnomocnik Zarządu RAFAKO, Dyrektor ds. Relacji z Klientami. – W targach organizowanych w tym rejonie uczestniczyliśmy po raz pierwszy, ponieważ chcielibyśmy odnowić współpracę z tamtejszymi firmami. Ponadto RAFAKO było jedyną polską firmą, która się tam wystawiała – dodaje.
Warto przypomnieć, że wiele lat temu, raciborska Spółka wykonywała zamówienia na azjatycki rynek. – Dostarczaliśmy elementy kotłowe, panele rurowe czy elementy ciśnieniowe. Nie były to duże dostawy, teraz chcielibyśmy nawiązać stałą współpracę z tamtejszymi firmami i uczestniczyć w przetargach na większe inwestycje w energetyce – mówi Jakub Sitek.
RAFAKO kieruje swoje działania marketingowe w różne rejony świata dla pozyskania nowych kontraktów, zatem udział w tak prestiżowych targach był kolejnym krokiem powiększenia bazy potencjalnych odbiorców. W targach uczestniczyły głównie firmy z krajów Zatoki Perskiej (GCC). Zainteresowanie produktami RAFAKO było bardzo duże z uwagi na wysokie kompetencje raciborskiej firmy w sektorze energetycznym oraz instalacji ochrony środowiska. Obecna sytuacja związana z niską ceną ropy naftowej spowolniła inwestycje w tym rejonie świata. – Wszyscy czekają na podniesienie cen tego surowca. Dopiero wtedy można będzie dokończyć już powstające inwestycje oraz ruszyć z nowymi projektami – tłumaczy J. Sitek.
Kraje wchodzące w skład Zatoki Perskiej są głównym eksporterem ropy naftowej i gazu na cały świat. – Dzięki zarobionym środkom ze sprzedaży ropy i gazu inwestują w kolejne moce i kopalnie wydobywcze tych złóż. Dlatego zapotrzebowanie na energię jest spore – dodaje J. Sitek. Z kolei RAFAKO jest innowacyjne i atrakcyjne technologicznie, dodatkowo w stosunku do firm zachodnich proponuje konkurencyjne ceny. – Dla nas to bardzo interesujący rejon. Dlatego chcieliśmy zaprezentować RAFAKO jako największą firmę w Europie, produkującą urządzenia dla branży energetycznej i związane z ochroną środowiska. Targi były ku temu doskonałą okazją. Mamy nadzieję, że uda nam się wejść na tamtejszy rynek – podsumowuje Jakub Sitek.
Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media