Siemens uruchamia nowe ujednolicone portfolio rozwiązań do zarządzania operacjami produkcyjnymi
Siemens Digital Industries Software poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Siemens Opcenter™ – spójnego portfolio programów do zarządzania operacjami produkcyjnymi (Manufacturing Operations Management, MOM). Siemens Opcenter łączy te produkty w jednym, zintegrowanym i gotowym do pracy w chmurze portfolio, ujednolicając je pod względem doświadczeń użytkowników, by pomóc producentom w sprostaniu wymogom dotyczącym jakości i wydajności produkcji.
Siemens Opcenter integruje funkcje MOM, w tym zaawansowane planowanie i harmonogramowanie, realizację produkcji, zarządzanie jakością i wydajnością, a także tworzenie receptur, specyfikacji i zarządzanie laboratorium. Nowe portfolio łączy produkty takie jak: oprogramowanie Camstar™, pakiet SIMATIC IT®, Preactor, pakiet badawczo-rozwojowy R&D Suite oraz QMS Professional wykorzystując synergie pomiędzy nimi.
W całym portfolio Siemens Opcenter wdrożono interfejs użytkownika, który jest w pełni oparty na sieci, nowoczesny, spójny, adaptacyjny i wygodny. Jest to interfejs, który oferuje sytuacyjnie dostosowane doświadczenie użytkownika i usprawnia wdrażanie nowych funkcji czy dodatkowych komponentów, ułatwiając przy tym przeprowadzanie szkoleń.
Oprogramowanie opiera się na paradygmacie rozszerzalności, który ułatwia wdrażanie, konfigurowanie, rozwijanie oraz integrację z innymi systemami w całym łańcuchu wartości, w tym zarządzanie cyklem życia produktu (PLM), planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz wprowadzanie rozwiązań w zakresie automatyzacji produkcji.
Kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności pozwalają osiągnąć wysoką elastyczność operacyjną oraz korzystać z tych samych aplikacji na wielu inteligentnych urządzeniach. Cała oferta jest gotowa do przetwarzania w chmurze i może być wdrożona na miejscu, również w modelu hybrydowym, umożliwiając obniżenie kosztów technologii informatycznych oraz zapewniając elastyczną skalowalność. Platforma pozwala na wykorzystywanie cyfrowych bliźniaków do celów związanych z projektowaniem, produkcją i wydajnością.