Boeing Distribution Services wynajmie 3 000 m2 w Panattoni Park Rzeszów Airport III
Boeing Distribution Services wynajął 3000 m kw. w Panattoni Park Rzeszów Airport III. Park zlokalizowany jest w sercu tzw. Doliny Lotniczej, w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Duża i nowoczesna powierzchnia pozwoli firmie na składowanie ponad dwukrotnie większej liczby części niż dotychczas. Dostosowana powierzchnia do potrzeb BDSI pozwoli przedsiębiorstwu na wdrożenie zaawansowanych i zindywidualizowanych procesów kompletacji i pakowania, spełniających specyficzne wymagania swoich kontrahentów. Klienci BDSI zyskują ponadto na szybkiej dostawie części dzięki bliskości nowej lokalizacji do autostrady A4 i drogi S19.
– Obiekty dla branży lotniczej wymagają spełnienia bardzo wysokiego standardu warunków składowania, dlatego wybór do takiej realizacji właśnie Panattoni to podwójna nobilitacja. Współpraca z tym sektorem to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i budowaniu naszej elastyczności, szczególnie, że postawił na nas jeden z największych graczy w branży. Pozostanie przedsiębiorstwa w regionie to także podkreślenie strategicznej pozycji Doliny Lotniczej i słuszności realizacji inwestycji Panattoni właśnie tutaj” – mówi Krzysztof Głut, Leasing Manager z Panattoni.
BDSI współpracuje z ponad 200 polskimi klientami z sektorów lotnictwa wojskowego i cywilnego, którzy korzystają z linii produktów i usług takich jak zarządzanie pojemnikami i rozwiązania w zakresie kompletacji.
Rafał Stępnowski, Director Government Affairs w Boeingu podkreśla: – Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Boeinga w Europie. Przeniesienie BDSI na większą powierzchnię świadczy o stałym zaangażowaniu Boeinga w Polsce i silne partnerstwo z polską gospodarką. Popyt na lotnictwo komercyjne ponownie rośnie, a Boeing znacznie się rozwija. Nadszedł czas na strategiczne inwestycje przemysłowe!
Transakcję Boeing-Panattoni koordynowała firma Cushman & Wakefield. Południowo-wschodnia Polska ze swoją Doliną Lotniczą jest ośrodkiem przemysłu lotniczego od ponad 80 lat – odbywa się tu ok. 90 proc. produkcji tego sektora. Oprócz obecności lotniska Rzeszów-Jasionka, region czerpie korzyści z wiedzy specjalistycznej, którą wnoszą absolwenci Politechniki Rzeszowskiej i rozwiniętego Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.