Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek realizuje kolejną ważną inwestycję. W Radzyniu Podlaskim powstaje nowoczesne centrum przechowalniczo-dystrybucyjne, które usprawni logistykę oraz procesy magazynowe firmy.
Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na koniec czerwca, a już teraz trwają intensywne prace związane z instalacją systemów chłodniczych, które osiągną pełną funkcjonalność w połowie maja.
Nowe centrum pozwoli nam zoptymalizować procesy logistyczne i skuteczniej reagować na zmieniające się potrzeby rynku. To nie tylko większa przestrzeń, ale przede wszystkim nowoczesne technologie i optymalizacja procesów magazynowania. Wysokość składowania zwiększy się do 10 metrów, co pozwoli na efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowo, system WMS (warehouse management system) zostanie rozbudowany, co umożliwi nam bardziej efektywną obsługę produktów stałowagowych i zmiennowagowych
Paweł Gaca, prezes SM Spomlek
Nowe centrum będzie wyposażone w dwa zaawansowane systemy regałowe, dające łącznie ponad 3600 miejsc paletowych, w tym regały grawitacyjne a także nowoczesny park maszynowy – wózki widłowe kompletacyjne i wysokiego składowania. Wszystko to przełoży się na wyższą efektywność pracy oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej.
Dzięki tej inwestycji SPOMLEK znacząco poprawi szybkość realizacji zamówień, usprawni kontrolę zapasów oraz zoptymalizuje koszty logistyczne. Centrum przechowalniczo-dystrybucyjne stanie się istotnym ogniwem w łańcuchu dostaw, umożliwiając szybszą i bardziej elastyczną reakcję na potrzeby rynku. Inwestycja to kolejny krok w długofalowej strategii rozwoju SPOMLEKU w oparciu o innowacje, jakość oraz wzmacnianie swojej pozycji w kraju i za granicą.
