Krynica Vitamin wdrożyła nowoczesny system zarządzania ruchem produktów w magazynie
Jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych i niskoalkoholowych – Krynica Vitamin, wdrożyła w zakładzie produkcyjnym na południowym Podlasiu nowoczesny system zarządzania ruchem produktów w magazynie, tzw. WMS (Warehouse Management System). W ocenie spółki, to technologiczny skok do przodu, który usprawni współpracę z klientami – znanymi markami napojowymi i sieciami handlowymi z Polski i zagranicy.
Krynica Vitamin zakończyła właśnie wdrożenie systemu WMS, połączone z kilkudniową inwentaryzacją magazynu w zakładzie produkcyjnym spółki w Dziadkowskiem-Folwarku. Pracownicy firmy dokonali terminalami blisko 100 tys. odczytów. Celem instalacji systemu jest automatyzacja procesów magazynowych. Posłuży ona optymalnemu rozmieszczaniu produktów, co skróci przebiegi przy załadunku, ograniczy ryzyko popełnienia błędu ludzkiego oraz podniesie jakość usług. Magazyn gotowych wyrobów Krynicy Vitamin, wraz z oddaną niedawno do użytku halą do konfekcjonowania (copackingu) produktów, zajmuje 19 tys. m2.
– Krynica Vitamin konsekwentnie podąża w kierunku informatyzacji. Magazyn o powierzchni prawie trzech pełnowymiarowych boisk piłkarskich, w którym stoją tysiące palet z napojami, to skomplikowany organizm w każdym zakładzie pracy, a WMS jest jego mózgiem. Magazynem trzeba mądrze i sprawnie zarządzać, a nie da się tego zrobić bez najnowocześniejszych systemów informatycznych. Bez nich nie ma logistyki. W naszych magazynach pracujemy praktycznie bez przerwy, 24 godziny na dobę, wdrożony system umożliwia bieżące monitorowanie i optymalizację pracy – powiedział Mateusz Jesiołowski, menedżer odpowiedzialny za wdrożenie WMS w zakładzie produkcyjnym w Krynicy Vitamin SA.
Krynica Vitamin zwraca uwagę, że wdrożenie WMS zminimalizuje opóźnienia przy załadunkach, co skróci czas oczekiwania przewoźników, współpracujących ze Spółką. System magazynowy gwarantuje monitoring upływającej daty ważności produktów, a zautomatyzowana i lepsza organizacja przestrzeni magazynowej przyspieszy wydawanie towarów.
Hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. m2, magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. m2, natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. m2. Niedawno Krynica Vitamin oddała do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. m2. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych. Rocznie Krynica Vitamin produkuje ok. 450 milionów sztuk napojów.
Od stycznia 2021 r. w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku Krynica Vitamin korzysta z energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii.