Live Parts™: nowe podejście do generatywnego projektowania i druku części metalowych

Live Parts™: nowe podejście do generatywnego projektowania i druku części metalowych

12/02/2018

Dostępny wyłącznie dla użytkowników SOLIDWORKS, Live Parts™ to eksperymentalna technologia mająca na celu uproszczenie generatywnego projektowania druku 3D.

Topologia i generatywne projektowanie nie są niczym nowym w produkcji dodatków natomiast Desktop Metal zauważa, że to narzędzie jest wyjątkowe pod względem jego możliwości „wzrostu” mocnych i lekkich części metalowych w ciągu kilku minut, które reagują na wiele sił działających w czasie rzeczywistym w chmurze.

Desktop Metal przedstawił na żywo wersję demonstracyjną narzędzia na konferencji Solidworks World 2018, która pokazała, jak części rosną, w podobny sposób jak roślina w kierunku słońca. Część pojawia się jako żywy organizm i można zobaczyć, jak zmienia się w ciągu kilku minut, zrzucając niepotrzebną wagę po drodze.

Live Parts jest bardzo „aktywnie rozwijane” i  wersja wczesnego etapu narzędzia będzie dostępna wyłącznie dla użytkowników SOLIDWORKS w celu uzyskania opinii.

W ramach partnerstwa strategicznego, Desktop MetalDassault Systèmes będą współpracować nad wdrożeniem przyszłych funkcji, które pozwolą użytkownikom uzyskać pełen przepływ pracy przyrostowej od projektu poprzez drukowanie 3D.