Dzielone łożyska walcowe NSK zwiększają wydajność funkcjonowania stalowni
Zoptymalizowane łożyska walcowe firmy NSK, zaprojektowane specjalnie do stosowania w konwertorach hutniczych i liniach ciągłego odlewania, zapewniają liczne korzyści dla klientów, dzięki wykorzystaniu do 30% szerszych wałeczków przenoszących większe obciążenia. Łożyska charakteryzują się również dłuższymi interwałami wymian, co pomaga użytkownikom minimalizować przestoje.
Kolejną zaletą zoptymalizowanych łożysk jest nowo opracowana uszczelka labiryntowa, która zapewnia ścisłe uszczelnienie bez względu na zmianę rozszerzalności materiału łożyska powodowaną przez wahania temperatury walcarki. Ta innowacja konstrukcyjna zapewnia pozostawanie uszczelki wargowej w stałym kontakcie z zewnętrzną stroną wewnętrznego pierścienia łożyska.
Wyższe obciążenia, które wytrzymują zoptymalizowane łożyska walcowe, pozwalają na stosowanie większej liczby mniejszych rolek transportowych przypadających na segment systemu transportowego. W rezultacie znacząco wzrasta zarówno nośność dla ciężkich stalowych wlewków oraz ilość odlewanych cienkich wlewków, które mogą być umieszczone na rolkach transportowych. Wydłużone interwały wymian łożysk przekraczają okres użytkowania rolek zwykle spotykany w konwertorach i liniach ciągłego odlewania.
Dzięki temu łożyska i rolki mogą być wymieniane jednocześnie, co oszczędza czas poświęcany na konserwację oraz znacząco ją ułatwia, minimalizując przestoje i ograniczając koszty. Zakłady mogą również korzystać z niedostępnej we wcześniejszych łożyskach opcji smarowania powietrzno-olejowego, które staje się coraz bardziej rozpowszechnione w sektorze stalowym.
Klienci mogą wybierać najnowsze dzielone łożyska walcowe NSK dopasowane do średnic wałów w zakresie od 100 do 190 mm. Większe rozmiary, od 160 mm w górę, są przeznaczone zwykle do stosowania w systemach rolek transportowych. Firma NSK jest w stanie dobrać smarowanie, chłodzenie i warianty montażu obudowy zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klientów. Łożyska doskonale sprawdzają się w nowych instalacjach, jak i w przypadkach modernizacji instalacji, gdy walcownie dostosowują istniejące linie ciągłego odlewania do cięższych obciążeń lub do osiągania dłuższych okresów użytkowania.