Impact Production – kiedy produkcja filmowa to przede wszystkim pasja | #GO_IMPACT

Impact Production – kiedy produkcja filmowa to przede wszystkim pasja | #GO_IMPACT

09/11/2020
Kategoria: Marketing i PR

W ostatnich latach branża fotograficzna i filmowa rozwija się w niesamowitym tempie. Rzecz w tym, że szybki wzrost liczby twórców nie gwarantuje wcale ich fachowości. Są jednak cechy, po których można rozpoznać dobrych filmowców – i co ciekawe, każdą z nich posiada Impact Production.

Impact Production to zespół wyjątkowych specjalistów ze Śląska, którzy już od kilku lat intensywnie działają… wszędzie! Produkcja filmowa (i fotograficzna, choć skupimy się dziś na tej pierwszej) nie ma dla nich granic i w myśl tej zasady realizują projekty na całym świecie. Żyją szybko, często przemierzając nawet tysiące kilometrów w ciągu doby – wszystko po to, by zawsze na czas zjawić się tam, gdzie potrzebują ich klienci. Ciekawy zawód? Z pewnością. Jednak słowem klucz nie jest tutaj “kariera”, a coś znacznie ważniejszego: pasja.

Młodzi ciałem, “starzy wyjadacze” w branży
Choć może trudno w to uwierzyć, żaden z członków zespołu nie ukończył jeszcze 35 lat. Są jak spełnienie marzeń każdego rekrutera: młodzi, z ogromnym doświadczeniem, a na dodatek zdolni do poświęceń w imię swojej profesji. Próżno jednak szukać ich CV na skrzynkach mailowych agencji rekrutacyjnych, ponieważ ci panowie mają już swoje miejsce. A efekty ich pracy nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że odnaleźli się tam doskonale. To zespół działający sprawnie, niczym trybiki w szwajcarskim zegarku – ekipa zmotywowanych profesjonalistów, pełnych zapału i kreatywności. Produkcja filmowa t o dla nich idealny złoty środek, który pozwala im realizować swoje pasje w pracy.

Dzień i noc – produkcja filmowa bez granic
Stworzenie dobrego filmu – czy to przemysłowego, reportażowego czy promocyjnego – nierzadko wymaga poświęceń. Dobry filmowiec wie, że niektóre ujęcia można nagrać jedynie w określonych okolicznościach, czasami tylko przez kilka minut w ciągu dnia. Tak jak podczas realizacji filmu wizerunkowego dla firmy Ciech Sarzyna, do którego zdjęcia kręcono przy pomocy najróżniejszych technik i o najróżniejszych porach, włączając w to blady świt. Wszystko po to, by obok imponujących ujęć samego obiektu, pokazać piękno otaczającej go przyrody i co najważniejsze: idealną harmonię pomiędzy tymi dwoma, w teorii tak różnymi, światami.

Spece z Impact Production mają świadomość, że chcąc realizować najlepsze materiały filmowe, trzeba zawsze znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie, a jednocześnie nieustannie myśleć poza schematami. Dobrym przykładem są tworzone przez nich filmy reportażowe, które – w przeciwieństwie do produkcji opartych na scenariuszu – wymagają od twórców niezwykłej elastyczności i spostrzegawczości. Podczas takich realizacji nie ma miejsca na pomyłki czy powtarzanie ujęć. To praca z żywymi ludźmi, podczas prawdziwych wydarzeń, gdzie na uchwycenie danej chwili czy emocji ma się tylko jedną szansę. To coś, czego trudno się nauczyć – to trzeba czuć i mieć we krwi. Oni mają.

impact-kulisy-produkcja-filmowa-6060

Pył, deszcz, mróz – film to ekstremalna przygoda
Wspominając o poświęceniach, których produkcja filmowa wymaga od prawdziwie zaangażowanych twórców, warto dodać, że nie kończą się one na zarywaniu nocy czy nieustannym życiu w trasie. Gdy siedząc wygodnie przed ekranem komputera oglądamy filmy motoryzacyjne czy przemysłowe, rzadko zdajemy sobie sprawę, co musiało stać się za kulisami, aby teraz z naszych ust mogło wyrwać się to niepohamowane “Wow!”.

Tworzeniu takich materiałów niejednokrotnie towarzyszą ekstremalne warunki, w których nagranie czegokolwiek mogłoby wydawać się wręcz niemożliwe – począwszy od oblepiającego sprzęt pyłu, przez tragiczne warunki pogodowe, po nieznośnie niskie czy wysokie temperatury. Rzecz w tym, że dobry filmowiec potrafi przeskoczyć każdą z takich przeciwności, a czasami nawet wykorzystać ją na swoją korzyść. Oto, co kryje się pod słowami “kreatywni” i “niestrudzeni”, gdy mówi się o Impact Production.

Profesjonalne podejście na każdym etapie
Oczywiście stworzenie dobrego (zarówno technicznie, jak i koncepcyjnie) materiału filmowego nie ogranicza się do nagrań i obróbki. Współpraca z nimi to kompleksowy proces, rozpoczynający się od poznania (nie zawsze sprecyzowanych) potrzeb i pomysłów zleceniodawcy. Umiejętność nadawania konkretnej formy nieukształtowanym wizjom klienta to ogromna zaleta tych filmowców. Nawet, jeżeli w naszej głowie zaświta nie do końca wyraźna idea, oni zawsze zdołają przekuć ją w coś naprawdę dobrego. Ogromne znaczenie ma tutaj również proces pre-produkcji.

Wizja lokalna, przygotowanie storyboardu czy scenopisu – to właśnie one pozwalają na stworzenie ciekawej koncepcji filmu, który później doskonale spełni swoje zadanie. Ważnymi atutami współpracy filmowcami są także indywidualne podejście, najlepszy sprzęt i nowoczesne metody pracy, jak wykorzystanie animacji 2D i 3D urozmaicających produkcje filmowe, dronów – do tworzenia ujęć z lotu ptaka , czy dysku w chmurze – do przekazywania klientowi poszczególnych wersji materiału i konsultowania z nim niezbędnych kwestii.

Obserwując Impact Production na Facebooku czy Instagramie #go_impact nie sposób czasem im nie pozazdrościć. Z drugiej strony nasuwa się pytanie: jak oni to robią? Codzienne relacje z nowych miejsc, nowych planów zdjęciowych, a mimo to firma wciąż jest otwarta na kolejne zlecenia. Jedna kwestia nie ulega jednak wątpliwości: chcąc zainwestować w film korporacyjny, reklamowy, produktowy czy szkoleniowy (a to nadal nie wszystkie możliwości), nie pozostaje nic innego, jak skierować swoje kroki właśnie w ich stronę.