Warsztaty Przemysłowego Druku 3D
Głównymi tematami poruszanymi w w trakcie warsztatów są prezentacje na temat spektrum wszystkich możliwości, jakie produkcja addytywna ma w różnych sektorach przemysłu. Szkolenia pozwalają przyjrzeć się z bliska technologiom addytywnym i ułatwiają przedsiębiorcom, inżynierom oraz projektantom wybór optymalnego do własnych potrzeb rozwiązania.
Warsztaty są podzielone na cześć teoretyczną, w której przedstawiane są różne technologie – SLS, HP MJF 3D, FDM i inne oraz porównywane np. pod katem dokładności wymiarowej i wytrzymałości wydruków, czasu trwania cyklu druku 3D, tego jak wygląda sam proces, technika utrwalania (laserowe, termiczne), czy należy bądź nie, stosować podpory, jak układać modele w koszyku do druku itd.
Spotkania są organizowane tak aby dobierać uczestników wg branż, pokazując w trakcie warsztatów konkretne przykłady w jakim zakresie i co można w danej branży wytwarzać addytywnie, bardziej opłacalnie.
Uczestnicy otrzymują również informację o możliwościach implementacji – jak przebiega, jakie warunki techniczne należy spełnić oraz jak pozyskać dofinansowanie, albo jak korzystać z druku 3D np. w ramach leasingu urządzeń lub tzw. abonamentu.
Praktyczne warsztaty obejmują również post produkcję, uczestnicy zatem piaskują wydruki, uprzednio wyciągając je ze stołu roboczego/złoża drukarki 3D.
Wydruki powstają na podstawie własnych projektów uczestników, które wykonują zgodnie ze wskazówkami prowadzących warsztaty.
Agenda:
Panel technologiczny
- Prezentacja technologii MJF
- Porównanie technologii 3D
- Zastosowanie technologii HP 3D
- Oprogramowanie
- Wdrożenie technologii HP
- Wstęp do projektowania
- Finansowanie wdrożenia
Panel praktyczny
- Omówienie budowy urządzenia na bazie HP MJF 580
- Obsługa urządzenia
- Praca z wydrukami i postprocesing