Aeromixer 2021
Już za niewiele ponad miesiąc na Stadionie Wrocław odbędzie się 2. edycja Civil & Military Aeromixer 2021, imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej. Pierwotnie zaplanowane na marzec 2020 r. (i przełożone z uwagi na pandemię COVID-19) odbędzie się 21 września 2021 r. i podzielone będzie na dwie części – networkingową oraz naukową (wiodącymi tematami będą w tym roku druk 3D/additive manufacturing oraz Przemysł 4.0).
Civil & Military Aeromixer 2021 będzie drugą edycją imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej. Dla firm z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) impreza będzie doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz sprawdzenia, jakim zainteresowaniem cieszyć się mogą ich produkty i rozwiązania.
Podobnie jak podczas pierwszej edycji, jedną z kluczowych elementów programu Aeromixera będzie część naukowa, podczas której omawiane będą wiodące trendy oraz innowacje w branży aeronautycznej. W tym roku omawiane będą m.in. kwestie związane z nowymi technologiami z tej dziedziny rozwijanymi na Politechnice Wrocławskiej – np. zastosowanie druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązania z dziedziny Przemysłu 4.0 dla branży lotniczej.
„Organizowanie jakiegokolwiek dużego spotkania jest w obecnych realiach prawdziwym wyzwaniem – jednak zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by formuła Civil & Military Aeromixer 2021 była maksymalnie przyjazna i bezpieczna dla uczestników. Osią imprezy będzie oczywiście przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego spotkanie w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław, jednak przewidzieliśmy również możliwość uczestniczenia we wszystkich częściach spotkania zdalnie, z wykorzystaniem aplikacji telekonferencyjnych” – wyjaśnia Enrico Ciullo, koordynator imprezy – „Forma hybrydowa spotkania została przez nas wdrożona, aby dać szansę uczestnictwa online firmom, które ze względu na wewnętrzną politykę organizacji lub obostrzenia w ich krajach nie będą w stanie uczestniczyć stacjonarnie, a wyrażają chęć uczestnictwa i spotkania się z pozostałymi firmami i instytucjami” – dodaje E. Ciullo.
Doskonała okazja do nawiązania współpracy
Wprowadzona podczas pierwszej edycji Aeromixer (w roku 2018) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo – firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model „szybkich randek biznesowych”, który pozwala gościom na wygodne i szybkie spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów. „W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, przy których każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1to1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów” – wyjaśnia Fabrizio Bosetti, CEO Bosetti Global Consulting (Organizator Wydarzenia). „W pierwszej edycji uczestniczyło ponad 90 spółek i 30 instytucji z 5 krajów europejskich, w ciągu 3,5 godziny zostało zrealizowanych ponad 300 spotkań biznesowych. Trzydzieści dwa podmioty miały okazję zaprezentować swoje produkty i usługi w części showroom na przestrzeni 2500 m” – dodaje organizator wydarzenia.
„Uczestnicy pierwszej edycji wydarzenia bardzo docenili przyjazną i nowatorską formułę nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, co z pewnością było mocną stroną wydarzenia. Spodziewamy się zatem, że tegoroczna jej odsłona będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – nie tylko z uwagi na ciekawie skonstruowany program spotkań i sesji naukowych, ale również dlatego, że wielu osobom bardzo brakuje tej formy kontaktu z partnerami i kontrahentami. Wiele osób uważa, że pandemia radykalnie zmieni świat spotkań biznesowych – jestem jednak przekonana, że będzie to z korzyścią dla takich wydarzeń jak Aeromixer, które charakteryzują się nowatorską formułą i ciekawą tematyką spotkania” – mówi Paola Margnini, przedstawiciel Lombardia Aerospace Cluster”.
Pandemia stymuluje innowacje?
Oczywiście, organizatorzy nie zamierzają zignorować zmian, które w świecie biznesu aeronautycznego spowodowała pandemia oraz wpływu tejże na branżę – „Wśród poruszanych podczas imprezy tematów pojawią się również kwestie związane z odbudową kondycji przemysłu lotniczego oraz jego perspektyw. Paradoksalnie, kryzys, do którego doprowadziła pandemia, dla wielu firm może okazać się czynnikiem ożywczym – najbliższe lata będą czasem tworzenia i wdrażania innowacji, a także poszukiwania nowych, obiecujących partnerstw. Aeromixer 2021 będzie doskonałym miejscem do nawiązywania takich relacji” – tłumaczy Inż. Petr Tomášek, Executive Manager w Moravian Aerospace Cluster.
„Ostatnie miesiące były wyjątkowo trudnym czasem dla całej gospodarki – branża aeronautyczna absolutnie nie jest tu wyjątkiem. Impreza taka jak Aeromixer 2021 będzie doskonałym forum do dyskusji o tym, jak teraz, w nowej rzeczywistości, będzie rozwijał się ten segment rynku. Oczywiście, kryzys przyniósł szereg problemów i wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się firmy i organizacje – jednocześnie sprawił jednak, że pojawiło się pole do innowacji, nawiązywania nowych kontaktów i poszukiwania nowych biznesowych możliwości” – komentuje Cezary Szczepański, przedstawiciel ZPPPOiL (Związek Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego).
Na liście uczestników znajduje się ponad 100 podmiotów branżowych i instytucjonalnych. Swoją obecność potwierdzili zarówno producenci branżowi tzw. Kluczowi Uczestnicy: Collins Aerospace, Pratt & Whitney Kalisz, Raytheon, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ”, GE Aviation, Lockheed Martin, Polskie Zakłady Lotnicze, Leonardo Poland, Flaris Metal – Master, 3M jak i współorganizatorzy, partnerzy i sponsorzy wydarzenia, m.in. Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Bank PKO BP, Rina Poland, Bergman Engineering, CoBouw Polska, Manima Srl, PM Group, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza, Lombardia Aerospace Cluster, Moravian Aerospace Cluster i wiele innych.