Builder Extreme 1500: wydruki 3D o szerokości do 110 cm
Builder 3D Printers, holenderski producent biurowych i przemysłowych drukarek 3D w technologii FDM, zaprezentował jakiś czas temu swój najnowszy model, Extreme 1500. Drukarka jest wyposażona w podgrzewany stolik, wbudowaną kamerę, Wi-Fi oraz znany z wcześniejszych modeli system Dual-Feed. Obszar roboczy nowego urządzenia Extreme 1500 to 1100x500x820 mm, XYZ.
Idealne dopasowanie
W 2015 roku trafiły do sprzedaży w Europie i Stanach Zjednoczonych wcześniejsze modele z serii Extreme, czyli Extreme 1000 i Extreme 2000. Okazało się, że nie wszystkie budynki były w stanie pomieścić tak duże urządzenia, dlatego Builder 3D Printers postanowiło odpowiedzieć na zapotrzebowanie najnowszym modelem Extreme 1500. Niels Hunck, Dyrektor ds. Sprzedaży Builder 3D Printers tłumaczy: Chcieliśmy, aby dzięki serii urządzeń Extreme wielkogabarytowy druk 3D stał się dostępny dla szerokiego grona odbiorców, także cenowo. I choć modele Extreme 1000 i Extreme 2000 spełniły oczekiwania, dotychczas nie każdy klient był w stanie pomieścić drukarkę Extreme w swojej firmie. Dlatego Extreme 1500, przy zachowaniu ogromnego obszaru roboczego, jest wystarczająco wąska, aby przejść przez każde drzwi, a nawet zmieścić się w windzie.
Wyjątkowa objętość zadruku
Extreme 1500 oferuje obszar zadruku wielkości 1100x500x820 mm, co jest rzadko spotykaną wartością na rynku urządzeń przemysłowych. Dzięki takim parametrom drukarka umożliwia równoczesny druk kilku części/obiektów jeden obok drugiego lub druk długich obiektów, które nie wymagają sklejania. Idealnie nadaje się do druku prototypów jachtów, długich powierzchni, materiałów do
pakowania i innych.
Wygoda mobilności
Większość przemysłowych drukarek 3D jest tak duża, że nie ma mowy o ich swobodnym przemieszczaniu. Extreme 1500 jest wyposażona w cztery kółka na spodzie, dzięki czemu z łatwością można ją przemieścić z jednego pomieszczenia do drugiego. Gdy jeden zespół skończy pracę nad projektem, drukarka może powędrować do innego pomieszczenia, gdzie będzie na niej wygodnie pracował ktoś inny. Wielkość urządzenia umożliwia także transport zwykłą biurową windą.
System Dual-Feed
Jak każda drukarka marki Builder 3D Printers, Extreme 1500 jest wyposażona w system Dual-Feed. System został opracowany przez producenta i umożliwia przepływ dwóch materiałów/kolorów przez jedną dyszę. Dzięki temu użytkownik ma pełną kontrolę nad procentowym udziałem każdego z dwóch filamentów i może tworzyć unikalne mieszanki, przejścia tonalne i nowe kolory. Gdy nie ma potrzeby korzystania z dwóch materiałów, ekstrudery DualFeed mogą być używane jako mono. W tym celu wystarczy ustawić wykorzystanie ekstruderów na 50%, założyć dwie szpule tego samego filamentu i cieszyć się wieloma godzinami druku bez konieczności uzupełniania materiału.
Filament
Druk dużych obiektów wymaga dużych szpul filamentu. Extreme 1500 pozwala na założenie czterech szpul filamentu o wadze 4,5 kg lub 6,5 kg każda. Skrócenie czasu druku o 30% jest możliwe przy użyciu materiału PRO1 marki Innofil. Kopia Empire State Building o wysokości 1800 mm wydrukowana na drukarce Extreme 2000 powstawała przez 300 godzin. Z PRO1 druk trwał 210 godzin.
Wbudowana kamera
Drukujesz przez noc lub w weekendy? Doskonale! Extreme 1500 ma wbudowaną kamerę, która pozwala na śledzenie obrazu z komory roboczej kiedy chcesz i gdzie chcesz.