Wydania archiwalne

Wydanie 8 4/2010

W numerze m.in.:

MTU Aero Engines - Precyzja i profesjonalizm

Mtu Aero Engines Polska sp. z o.o. do polski zawitała zaledwie niecałe dwa lata temu. należy do grupy najprężniej i najszybciej rozwijających się firm w naszym kraju. jej spółka matka, Mtu Aero Engines, to światowy lider w branży produkcji i napraw silników do samolotów cywilnych i militarnych.

ZNTK Mińsk Mazowiecki - Pracowity rok

O nowej strategii, poszerzeniu działalności spółki i planach inwestycyjnych z Ryszardem Kędziorem, prezesem Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”, rozmawia Urszula Światłowska.

Wielkogabarytowe obrabiarki dla przemysłu od Rafametu

Mający swoją siedzibę w Kuźni Raciborskiej RAFAMET SA realizuje w tej chwili dla branży kolejowej dwa duże kontrakty, których wartość wynosi ok. 22 mln zł. Pierwszy z nich związany jest z modernizacją trzynastu obrabiarek dla PKP Cargo. Drugi dotyczy dostawy maszyn i urządzeń dla kilku zakładów naprawczych w Republice Serbskiej w Bośni i Hercegowinie.

Messer Polska / produkcja i dystrybucja gazów sprężonych i skroplonych

Specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gazów sprężonych i skroplonych dla różnorodnych gałęzi gospodarki spółka Messer Polska, będąca częścią międzynarodowego koncernu, z optymizmem patrzy w przyszłość. Realizuje kolejne kontrakty handlowe, umacnia swoją już ugruntowaną pozycję na rynku i proponuje cały szereg nowatorskich rozwiązań i technologii gazowych swoim klientom.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

ARKO, ARKUS&ROMET Group, Aste, Bamet, Bank Millenium, BDS INSTAL, BP Europa, Festo, Fiege, Fuchs Oil Corporation, Igus, Linde Gaz Polska, Matex Controls, Messer Polska,Ministerstwo Środowiska RP, MTU Aero Engines Polska, Perschmann, Polgard, Rafamet, Remondis, Siemens, Statoil Poland, Stemmann-Polska, Turck, ZNTK Mińsk Mazowiecki

Wydanie 7 3/2010

W numerze m.in.:

Sośnica w drogowym sercu Europy

W Gliwicach–Sośnicy firma J&P Avax oddała w lipcu do użytku węzeł drogowy – największy tego typu obiekt komunikacyjny w polsce i całej europie środkowo-wschodniej.

Wamet: wiertnicza potęga jest w Polsce

Bydgoska firma Wamet jest przykładem na to, że polskie przedsiębiorstwo może być konkurencyjne dla zachodnich firm produkcyjno-wdrożeniowych. Może zdobywać nowe rynki zbytu za granicą i konstruować z powodzeniem nowe rozwiązania technologiczne. Jak ta bydgoska firma doszła do swojego sukcesu? O tym rozmawiamy z prezesem Mieczysławem Gorzochem z Przedsiębiorstwa Innowacyjno-Wdrożeniowego Wamet w Bydgoszczy.

RAFAKO: bloki energetyczne realizowane pod klucz

RAFAKO jest obecnie największą firmą produkującą kotły energetyczne w Europie i jedną z czterech na kontynencie, które oferują pełne bloki energetyczne, realizowane „pod klucz”.

Avio Polska - Specjalizacja: turbiny niskiego ciśnienia

O inwestycjach, planach rozwoju spółki i Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych z Krzysztofem Krystowskim, prezesem Avio Polska i wiceprezesem Grupy Avio ds. Europy Środkowej i Wschodniej rozmawia Urszula Światłowska.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

AB Etiproducts Oy, Apakor rokita, Archen, Avio Polska, BASF, BTH Fast, Cimcool Polska, Eko-PArk, Fuchs-Oil COrporation, Hexagon Metrology, Introl, JTC, J&P Avax, Krosglass, KSB Pompy i Armatura, Ocmer, Rokita, PI-W Wamet, Polimex-Mostostal, Polna, Konel II, Konstalex, Rafako, Struers, Technika Nrzędziowa, Termokor-Bełchatów, UiUTZ Marian Stych

Wydanie 6 2/2010

W numerze m.in.:

Geotermia Pyrzyce - Niewykorzystany potencjał

Zasoby geotermalne są praktycznie niewyczerpalnym źródłem ciepła. Dlaczego cały świat korzysta z nich w tak niewielkim stopniu? Geotermia Pyrzyce jest jednym z nielicznych przykładów skutecznej inwestycji w geotermię.

Grupa kapitałowa Introl SA - czas porządków i inwestycji

Rok 2010 przyniesie gospodarcze ożywienie, którego symptomy są już wyraźnie widoczne. Zagrożeniem dla rynku może być polityka pracy „po kosztach“, którą prowadzi wiele firm, będących w podbramkowej sytuacji z powodu kryzysu – uważa Wiesław Kapral, Przewodniczący Rady Nadzorczej i jeden z założycieli Introl SA.

Lurgi dodaje GAZU

Lurgi to prawie 1500 pracowników pracujących w biurach projektowych na całym świecie. Polski oddział znajduje się w Krakowie. Zatrudnia ponad 250 osób. Kontynuuje tradycję Biura Projektów Przemysłu Naftowego, które powstało w 1949 roku.

Remag: lider wśród producentów kombajnów chodnikowych

Katowicka Spółka Remag SA – lider wśród producentów kombajnów chodnikowych – chce zwiększyć przychody z wynajmu maszyn górniczych.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

ABB, AC Prim, Alfa Laval, Automatic Systems Engineering, Basf, Chatex, Ecozam, Elektronika, Fanuc Robotics Polska, Geotermia Pyrzyce, Honeywell, Introl, Kaefer, Lurgi, Megat, Metrolog, Neftobudowa, Paneltech, Pepe, Remag, Rolech Service, Sices, Wagenborg Nedlift, Wrobis, Wamtechnik

Wydanie 5 1/2010

W numerze m.in.:

Energoaparatura ze strategią lidera

Katowicka Energoaparatura ma ambitne plany. Chce do końca 2010 roku stać się generalnym wykonawcą i liderem w branży aparatury kontrolno pomiarowej i automatyki.

O rynku samochodowym w Polsce i na świecie / wywiad z prezesem zarządu VW Poznań

Pewny element wielkopolskiej gospodarki, dobry i chroniący środowisko pracodawca, wzór do naśladowania, jeżeli chodzi o sprawne inwestowanie i rozwój – to wszystko określenia, które bez wątpienia pasują do poznańskiej fabryki „VW Caddy”.

SINKOS – stal ujarzmiona

W wyniku osiągnięcia wysokiego poziomu specjalizacji i rosnącej liczbie zamówień zagranicznych, producent zbiorników przemysłowych z Polic niedawno zdecydował się na zmianę wizerunku.

Sices wierzy w potencjał polskiej petrochemii

Sices Polska, spółka-córka włoskiego potentata w branży petrochemicznej, z nadzieją patrzy na rozwój polskiego rynku i przekonuje, że w najbliższych latach może on być świetnym przyczółkiem do walki o kontrakty na Wschodzie.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

Akbend, Asko-Tech, BIONOR, ECOZAM, ELEKTRA, Elbud Henryk Rudnicki, Energoaparatura, Euronaft Trzebina, Faurecja, Gotowski BKiP, Henpol, HSW - Kuźnia Stalowa Wola, Hyab Alucrom, Hydro-Vacuum, Ideal Standard Polska, K&K Selekt, KROMISS-BIS, Nyborg-Mawent, Partner Serwis, MAR-JAN, "Tartak" Import-Export, Niemce, Processum, QUality Pixels, RYWAL-RHC, Sices Polska, Sices Group, Sinkos, Slovrur, Volkswagen Poznań, Provolt