Wydania archiwalne

Wydanie 11 3-4/2011

W numerze m.in.:

Transformatory i dławiki trójfazowe niskonapięciowe

Noratel to międzynarodowy koncern, który specjalizuje się w produkcji urządzeń niskonapięciowych. Międzynarodowa grupa istnieje od ponad 90 lat. Jej podszczeciński oddział od 1993 r. W polskiej siedzibie dzięki poczynionym inwestycjom i zacieśnieniu współpracy z kluczowymi klientami przychody w tym roku osiągną poziom 100 mln zł, a firma dalej będzie liderem na rynku. Rozmowa z dyrektorem handlowym firmy Noratel panią Małgorzatą Żytkowiak.

Cobouw Polska: nie ma dla nas barier

Z Aldoną Sobotą, dyrektorem handlowym i współwłaścicielem firmy CoBouw Polska Sp. z o.o., rozmawia Adam Bukowski.

Niras Polska / Polscy inżynierowie to światowa czołówka

Wywiad z Małgorzatą Latawiec, wiceprezes zarządu firmy Niras Polska Sp. z o.o.

PAFANA - narzędzia do obróbki tokarskiej i frezarskiej

Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA SA oferuje znane i cenione na świecie narzędzia do obróbki tokarskiej i frezarskiej. O rozwoju firmy, jej renomie i pasji do działania z prezesem zarządu Andrzejem Styczyńskim rozmawia Adam Bukowski

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

Alpine Construction Polska, Alstal Grupa Budowlana, Androbud, Bosch Rexroth, Bossard Poland, CoBouw, Contrans TI, Emerson Process Management, Fabryka Automatów Tokarskich, Hermle Polska, Intester, Niras Polska, Noratel, Pafana, PBG, PHP Rosa, Pol-Glass, Renishaw, Rittal, Schrag, Telecent, Watermann, Zakład Obólnobudowlany Stanisław Zawada, SIGMA, ZE Omega

Wydanie 10 2/2011

W numerze m.in.:

FAMOT Pleszew – Tradycja i nowoczesność

Kiedy w roku 1875 Ignacy Jezierski po przybyciu do Pleszewa zakładał warsztat ślusarski, na pewno nie wiedział jak potoczą się jego losy. Dzisiaj największa w Polsce fabryka obrabiarek ma za sobą wyjątkową historię i jest pięknym przykładem dziejów polskiego przemysłu.

Alstom Konstal SA - pociąg do ciągłego rozwoju

Grupa Alstom to obecnie trzy sektory – Alstom Transport, Alstom Power, Alstom Grid. Wizytówką transportowej części koncernu są szybkie pociągi Pendolino i TGV. Jednak Alstom Transport oferuje także szeroką gamę innych produktów dla transportu publicznego – od nowoczesnych tramwajów, poprzez składy metra, lokomotywy, pociągi dla linii podmiejskich i regionalnych, do systemów sygnalizacji i sterowania dla kolejnictwa.

ZEG i Elgór + Hansen - W jedności siła

Do końca roku 2011 tyski ZEG i chorzowski Elgór + Hansen działać będą jako jedna firma w obrębie Grupy KOPEX. O przyczynach tego faktu i wynikających z niego skutkach rynkowych z Krzysztofem Kasprzykiem – prezesem obu firm – rozmawia Adam Sieroń

Polak też potrafi – rozmowa z Jerzym Wiśniewskim, prezesem PBG S.A.

PBG to jedna z niewielu spółek z polskim kapitałem wybierana jako główny wykonawca dużych projektów infrastrukturalnych. Obecnie spółki z grupy lub konsorcja, w których PBG ma swój udział, realizują kilka inwestycji związanych z Euro 2012 w Polsce. Są to Stadion Narodowy, PGE Arena w Gdańsku.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

ABART, ALstom konstal, ASTE, Biuro Zaopatrzenia Technicznego BeZeT, DODO, Elgór+Hansen, ELPLAST, Energoremont, Fabory Poland, Famot Pleszew, Forgas, GAMBIT Lubawka, MakWi, Mechanika Elektronika Sterownie Automatyka "MESA", Norel, Opa-Row, PBG, PLESSE INSTRUMENTS, GAMETEX, PREVOTEX, RAWO, Rital, SECO/WARWICK, Siemens, SOMAR, Stalobrex, Trasformex, WEGA, WICHARY Technologies, Zakłąd Mechaniczny Ewa Kalbarczyk, ZALCO, ZEG, Sprężpol

Wydanie 9 1/2011

W numerze m.in.:

PA Nova – stabilny rozwój dewelopera

P.A. Nova rozpoczyna budowę dwóch kolejnych, własnych obiektów handlowych: w marcu parku handlowego w Stalowej Woli i w kwietniu galerii handlowej w Kędzierzynie-Koźlu. Szczególnie ta druga budowa będzie istotna dla dalszego rozwoju firmy.

LERG SA: producent żywic dla przemysłu

Produkty LERG wykorzystywane są niemal w każdej dziedzinie przemysłu. Firmę wyróżnia jakość produkcji. a jednym z jej celów jest dbanie o środowisko naturalne. To ważny aspekt, kiedy jest się producentem w dziale rpzemysłu chemicznego, a produktami są żywice.

Aviotech Electric - Nie tylko kable

Aviotech Electric, przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w produkcji wiązek kablowych, zaczynało w trudnym momencie. Kiedy spółka powstawała pod koniec 2009 r., kryzys szalał w najlepsze. Gdy większość przedsiębiorstw szukała oszczędności, podwarszawski producent wiązek kablowych starał się zaistnieć na polskim rynku. Jednak spółka nie zaczynała od zera.

TRONIA: rejestratory zakłóceń elektrycznych SRZ-AMP i SZARM

Gdy w latach 1993-1995, przy współpracy z Politechniką Śląską i Elektrownią Bełchatów, zostały opracowane założenia dla rejestratorów zakłóceń elektrycznych i powstały pierwsze instalacje, konkurencja właściwie nie istniała. W kraju nie było podobnego urządzenia, zaś rozwiązania zagraniczne były wielokrotnie droższe. Naszym atutem od początku była przede wszystkim jakość: 14 lat ciągłej pracy urządzenia bez awarii, to mówi samo za siebie.

Firmy, które wystąpiły w wydaniu:

Aste, Aviotech Electric, AWT International Polska, China Sino Valve, Dada industrial Service, DOW Polska, Energika holding, Eurochem Service Polska, Floor System, Guru Control Systems, Helm Polska, Instytut Energetyki Odnawialnej, KBR Magneto, Lerg, Multimon Polska, P.A. NOVA, Limar, Ergpet, Transmar, Skos, Refit, Solvadis Polska, Termal, Trans-Star, Tronia, Tytan, Warszawska Spółdzielnia Pracy "Usługi Przemysłowe", Wibo Recykling, Cerplast, POLNA, Zumio